Skocz do zawartości
Forum

Ciąża przy tabletkach antykoncepcyjnych


Gość Bursztynek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bursztynek

Już od dwóch lat biorę tabletki antykoncepcyjne . Raczej nie zdarza mi sie zapominać o połknięciu tabletki, czasami spóźnie sie ze dwie godzinki. Mój chłopak nigdy nie dochodzi we mnie. Ostatnia miesiączkę dostałam zgodnie z cyklem (04.03) Jednak już od trzech tygodni bardzo źle się czuję - mam ciągła zgagę (obojętnie co zjem), mdłości, bóle brzucha (czasami podbrzusza, czasami żołądka), kłucia w jajnikach (szczególnie lewym). Nigdy tak się nie czułam, dlatego bardzo mnie to martwi. 20 marca zrobiłam płytkowy test ciażowy - wynik negatywny, tydzień później powtórzyłam test- wynik ponownie był negatywny. Czy mimo tego jest szansa że jestem w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Żadna metoda antykoncepcji nie jest w stu procentach skuteczna. Również przy stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej istnieje niewielkie ryzyko ciąży. Jeśli testy wykluczyły ciążę to należy podejrzewać, że objawy mają inne podłoże. Powinnaś udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w celu diagnostyki problemu.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Zaczełam stosować tabletki antykoncepcyjne trzy miesiące temu, po pierwszym opakowniu wystąpiło krwawienie, później przez złe zrozumienie kolejne dwa opakowania wziełam bez przerwy. W trakcie branie 2giego opakowania, kiedy dowiedzialam się o swoim błędzie w ostatnim tygodniu drugiego opakowania używałam z chłopakiem dodatkowego zabezpieczenia- prezerwatyw. W trakcie przerwy wystąpiło krwawienie. Następnie po przerwie zaczełam przyjmować kolejne opakowanie, jednak podczas zażywania tabletek w pierwszym i drugim tygodniu używaliśmy prezerwatyw lub dochodziło do stosunków przerywanych. W trzecim tygodniu nie doszło wcale do stosunku. Teraz odstawiłam tabletki, jest już trzeci dzień przerwy i krwawienie nie występuje. Co to oznacza ?

Odnośnik do komentarza

Być może zostanę uznana za histeryczkę i debilkę, ale jednak nie daje mi to spokoju... Od lutego biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya (wcześniej brałam Qlairę), nigdy nie zdarzyło mi się żadnej tabletki pominąć, przyjmowałam tabletki zgodnie ze wszystkimi zaleceniami podanymi w ulotce (nie było wymiotów, nie przyjmowałam antybiotyków, ani żadnych innych kolidujących leków, itp.). 5 tygodni temu współżyłam z chłopakiem (bez prezerwatywy, ale wytrysk był "na zewnątrz"), a około półtora tygodnia później zdarzyły mi się pare razy nudności (bez wymiotów), co trochę mnie zaniepokoiło, ale w spodziewanym terminie dostałam krwawienie z odstawienia, obfite ze skrzepami, dla pewności zrobiłam tego samego dnia test ciążowy, wyszedł negatywnie. A jednak zauważyłam dziś, że mam zaczerwienione i pobolewające sutki, do tego mam gęsty, białawy śluz... Od razu powiem może, że przy ostatniej wizycie u ginekologa, po moich skargach, że pobolewają mnie piersi, lekarka stwierdziła u mnie mastopatię, ale do następnej wizyty mam brać nadal Narayę.. Czy jest jakakolwiek podstawa do podejrzeń, że mogę być w ciąży? Jest jakikolwiek sens w powtarzaniu testu ciążowego, czy wydam tylko niepotrzebnie pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Gość an...00

Witam Serdecznie, bardzo prosze o pomoc:( Przez pol roku biore tabletki lesine zadnej nigdy nie pominelam bralam je prawidlowo. Mialam przez nie okres 2 tygodnie. 3 tygodnie temu chlopak spuscil mi sie na moj narzad plciowy mialam wtedy okres oraz tampon , nastepnego razu uprawialismy seks analny gdzie skonczyl we mnie i sie nie zabezpieczal moglo mi sie cos wydostac w przednie okolice ale mialam tego dnia rowniez okres oraz tampon. Czy jest mozliwosc abym byla w ciazy? 7 dni temu bylam u lekarza aby zmienil mi tabletki od 7 dni biore qlaire pobolewa mnie dol brzucha czy to przez zmiane tabletek? czy jest mozliwosc abym byla w ciazy? Blagam pomozcie

Odnośnik do komentarza

Witam . Biorę tabletki antykoncepcyjne vibin mini od dwóch tygodni. Wczoraj podczas stosunku mój partner skończył we mnie.. dziś boli mnie całe podbrzusze. Czy biorąc tabletki antykoncepcyjne można zajść w ciążę? Od czego mogą być te dolegliwości ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...