Skocz do zawartości
Forum

Nieregularne zażywanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość kleeoo

Rekomendowane odpowiedzi

witam, prosze o pomoc. pod koniec lutego zaczelam nowe opakowanie tabletek okolo 7 tabletki wzielam je nieregularnie i dostalam plamienie. trwalo kilka dni potem, gdy nadszedl czas 7 dniowej przerwy mialam bardzo skape krawienie a zawsze mam normalne a tu jakk nigdy skapo...dodam iz do stosunku dochodzilo czesto, bo jestem w stalym zwiazku. po tej przerwie nie chcialam juz brac tabletek, ale ze doszlo do stosunku w czasie 7 dniowej przerwy to juz wzielam tabletke tyle ze zamiast pierwsza w poneidzialek wzielam dopiero w czwartek i to jedna z czwratku bo nie wiedzzialam co robic a niby nie mozna brac czeterch naraz. czy jest zachowana antykoncepcja jakakolwiek ?? w dodatku boli mnie podbrzusze mam takie skurcze a najgorzej nad ranem bo czuje tam jakbym cos tam miala jakby cos tam bylo sennosc i tak dalej to swoja droga. oczywiscie moze sobie to wmawiam jak to czesto jest ale bolu i skurczy i tego uczucia to nie sposob sobie wmowic.. moje pytanie brzmi co robic ?? brac tabletki nadal?? czy moge byc w ciazy ?? co z antykoncepcja??? bardzo prosze o pomoc...z gory dziekuje!! slowa krytyki sa zbedne, bo wiem ze takie branie tabletek jest nieodpowiedzialne..

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Przy takim braniu tabletek nie miałaś ochrony antykoncepcyjnej a jedynie strasznie zaburzyłaś cykl. jeśli chcesz zażywać tabletki to dokładnie sobie przemyśl tą decyzję, bo musisz je przyjmowac regularnie - inaczej to jest bez sensu. jesli chcesz teraz przyjmowac tabletki to odstaw je, poczekaj na okres i zacznij nowe opakowanie pierwszego dnia okresu.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych bralam nieregularnie. Po pierwszym opakowaniu chcialam zrobic 5dniowa przerwe i nowe opakowanie zaczac od poniedzialku, bo tak mi jest latwiej pamietac o tabletkach. Czy jezeli od poniedzialku bede zazywac tabletki regularnie, to bede w pelni chroniona juz od pierwszego dnia? Dziekuje za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Gość mlodaxmama

od lutego biorę tabletki anty ostatnie opakowanie no przyznam się szczerze brałam jak mi się chciało raz zdarzyło się, że wzielam 3 na raz a ostatnich 3 nie wziełam w ogóle.. (zapominałam, nie było mnie w domu i nie wzielam ze sobą, przespałam godzinę itd.) miesiączke powinnam dostać w czwartek od poniedziałku trochę plamiłam ale miesiączki nie dostałam.. tydzień temu w piątek kochałam się z narzeczonym (mieliśmy gumki- wszystko było z nimi ok) czy to możliwe ze to ciąża? czy po prostu narobiłam sobie bałaganu w organiźmie i to zaburzenia hormonalne? dodam, że brzuuch i plecy tak mnie bolą, że nie wytrzymam!

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna Wdowa

to jak najbardziej może być ciążą jeśli podczas tego opakowania choć raz współżyłaś bez zabezpieczenia. Oczywiście to mogą być też zaburzenia hormonalne bo branie tabletek w kratkę nie jest najbardziej inteligentnym pomysłem. Zrób test jak wyjdzie negatywny to poczekaj na okres

Odnośnik do komentarza

moj ginekolog powiedzial ze nawet jak sie zapomni wziac jednej tabletki (oczywiscie nalezy ja wziac jak najszybciej) to mozna robic 7 dniowa przerwe, czyli brac bez zadnych zmian, dopiero jak sie zapomni 2 tabletek to nie mozna robic tygodniowej przerwy, powiedzial ze teraz tabletki sa udoskonalane, caly czas pracuja nad ich skladem, tylko firmy nie chca zglaszac ciaglych zmian bo to wiaze sie z kosztami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...