Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia dla 14-latki


Gość maartyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maartyna

Mam 14 lat jestem wysoką dziewczyną mam 173 cm. Mam płaski brzuch lecz grube nogi i tyłek. Zaczęłam biegać , lecz nie wiem co jeść ? Próbuje unikać słodyczy lecz czasem mi to nie wychodzi. Jakie ćwiczenia mogę jeszcze wykonywać na uda i pośladki ? Czy bieganie pomoże pozbyć się troche cm w udach i biodrach ?

Odnośnik do komentarza

Nie napisałaś ile ważysz. Nastolatkom nie poleca się diet odchudzających, ponieważ zazwyczaj wykluczają one jeden składnik i mogą prowadzić do niedoborów. Cały czas się rozwijasz i musisz dostarczać swojemu organizmowi ciągłych dostaw energii. Na uda i pośladki polecam ćwiczenia:
Na uda:
1. Usiądź na krześle. Między kolana włóż piłkę. Ściśnij piłkę kolanami. Wytrzymaj w tej pozycji 7-10 sek. Powtórz ćwiczenie 10 razy.
2. Usiądź po turecku ale tak aby stopy były złączone ze sobą a nogi nie krzyżowały się. Połóż ręce na kolana. Następnie naciskaj rękami na kolana starając się docisnąć je jak najbardziej do ziemi. Wytrzymaj tak 7 sek. Ćwiczenie powtórz 10 razy.
Na pośladki:
1. Połóż się na brzuchu. Ręce skrzyżowane pod brodą. Unieś bardzo powoli nogę na wysokość ok 20 cm. Napnij mięśnie pośladków. Następnie opuść nogę. Na każdą z nóg zrób 10 powtórzeń.
2. Przysiady i półprzysiady

Odnośnik do komentarza
Gość tu...ka

Mam 14 lat i nie jestem zadowolona ze swojego wyglądu. Nie chce stracić o tyle na wadze co mieć płaski brzuch i uda... niestety nie wiem jak sie do tego zabrać co powinnam robić. Prszę wiec o pomoc... Mam 1.53 metra wzrostu i waże 51 kg. Nie orientuje sie jaka powinna byc prawidłowa waga do mnie ale moja sylwetku zaczęł mi przeszkadzać. Na ogół nie ćwicze zbyt często jednakże raz, dwa razy w tygodniu chodze na spacery. Prubuje zdrowo się odżywiać, ale nie na tyle aby schudnąć. Ograniczam słodycze, ale ak naprawde nie robie nic więcej i nie ma efektów. Jaką diete powinnam stosować i co robić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...