Skocz do zawartości
Forum

Jak mogę schudnąć przy epilepsji?


Gość beatanowomiejska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość beatanowomiejska

hej mam 15 lat ok 165 wzrostu i waze 80 kg chce schudnac ok 20 25 kg horuje na epilepsje i biore leki co mi nie pomaga schudnac zmienilam rozklad jedzenia rano jem 2 kanapki z ogorkiem obiad jedna galka kartofli surowke i kotleta gotowanego na parze i na kolacjie jakis jogurt albo platki na mleku codzienie wieczorem robie 30 -50 brzuszkow i raz w tygodniu plywam co mam zrobic zeby schudnac bo ja sama juz niewiem moze zwiekszyc ilosc godzin chodzenia na basen i wiecej brzuszkow?????????????????

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Myśle, że nie jesz dużo, także lepiej byłoby skupić się na ćwiczeniach. Codziennie zwiększaj liczbę brzuszków o pięć. Na bsen jesli masz mozliwość chodź ze trzy razy w tygodniu. Możesz tez biegać.

Odnośnik do komentarza

Przedewszystkim trzeba się skupić na diecie. Musi ona być dobrze zbilansowana oraz nie może powodować zbyt szybkiego tempa chudnięcia. Oprzyj swój jadłospis o nową piramie zdrowego żywienia. Na jej podstawie twórz codzienne posiłki. Jedz 4-5 małych posiłków co 3-4 godziny.Unikaj jedzenia np białego pieczywa, słodyczy, mącznych potraw,tłustych mięs i wędlin. Zamiast tłuszczy pochodzenia zwierzęcego spożywaj tłuszcze roślinne takie jak oleje i oliwa z oliwek. Białe pieczywo zastąp razowym lub pełnoziarnistym, posiada ono więcej błonnika niż jasne. Nie pij napoi gazowanych i kolorowych zamiast tego możesz pić wodę mineralną, herbatę zieloną lub białą czy soki ze świeżo wyciśniętych owoców.
Zrezygnuj ze słodyczy, fast foodów, chipsów, pizzy czy innych wysokokalorycznych przekąsek. Zamiast nich jedz warzywa i owoce.
Jeśli Twoja choroba na to pozwala zwiększ dawkę ruchu. Jednak najpierw zapytaj się lekarza oto czy możesz zwiększyć swoją aktywność fizyczną.

Czytaj więcej o Nowej piramidzie zdrowego żywienia.

Odnośnik do komentarza
Gość Epileptyczka

Widzę, że pani niewiele wie o epi. Proszę nie udzielać rad pochopnie. To choroba gdzie ruch może powodować problemy ale także spożywanie posiłków złożonych ze zbóż, także pełnoziarnistych jest problematyczne. Polecam dietę ketogenną i z rozsądkiem diety białkowe, można wprowadzić owoce bez skrobi, niskocukrowe. Działa i powoduje ograniczenie ataków.
Uwaga na dietetyków! Efektem porady dietetyka były u mnie poważne ataki. Warto wprowadzać dietę stopniowo. To samo z ruchem.
Co do reszty jestem zgodna.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...