Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników w kierunku anemii u dziecka


Gość whiteoak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość whiteoak

Moje 16 miesięczne dziecko ma kilka wyników odbiegających od normy, oto one: żelazo 39 ug/dl, MCV 79,3 fl, GRA 1,5 tys/ul, LYM 64,8%. Pozostałe wyniki podstawowego badania hematologicznego są w normie. O czym mogą świadczyć takie wyniki? Czy to anemia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość ireneuszc

Czy konsultowałaś się z lekarzem, który zajmuje się dzieckiem? On jest najwłaściwszą osoba, by odpowiedzieć Ci na zadane pytania. Jeśli nie masz do lekarza zaufania lub masz jakieś inne wątpliwości, których nie chce on rozwiać, zawsze może się udać na wizytę do innego specjalisty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

myślę, że powinnaś udać się do lekarza i to najlepiej hematologa dziecięcego. Specjalista najlepiej oceni na jakim poziomie są wyniki i jakie podjąć leczenie, żeby anemia nie stała się groźniejsza. Miałam podobnie z moim maluszkiem. Terminy były dość odległe na kasę chorych, ale wolałam nie ryzykować i poszłam z polecenia koleżanki prywatnie do lekarza do Certusa. Pan doktor był bardzo konkretny. Już u niego zostaliśmy. Co jakiś czas chodzimy teraz na konsultacje.

Odnośnik do komentarza

Wyniki badań prawidłowo może zinterpretować jedynie lekarz po dokładnym zbadaniu dziecka i przeprowadzeniu wywiadu. Poza tym wynik ocenia się cały, a nie tylko wyrywkowe wartości. Jeżeli hemoglobina jest w normie, nie mówimy o anemii, ale skoro żelazo jest obniżone, może to w późniejszym czasie skutkować anemią. Jednak należy skonsultować się z lekarzem, który będzie miał pełny obraz sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...