Skocz do zawartości
Forum

Antybiotyk a skuteczność antykoncepcji


Gość gosia2330

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj współżyłam z chłopakiem i niestety pękła nam prezerwatywa. Członek został natychmiast wyciagnięty i do wytrysku nie doszło. Od lutego regularnie przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Kontracept. W zeszłym tygodniu stosowałam Bioparox w aerozolu i płukałam gardło naparem z szałwi. Dodam, ze stosunkowo często biore Ibuprom max z powodu bólów głowy. Moje pytanie brzmi: czy któyś z tych czynników zaburzył skuteczność tabletek? Czy mam sie czego obawiac? Proszę o szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 2 lat zażywam tabletki YAZ, ostatnio zaczęłam zażywać antybiotyk Fromilid uno. Dziś doszło do stosunku nieprzerywanego,, 8 dni po zakończeniu okresu. Czy antybiotyk może mieć wpływ na osłabienie działania tych tabletek? Jeśli tak, to jaka jest szansa na ciąże? Czy muszę brać tabletkę "72 po"?

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam brać antybiotyk kiedy byłam przy 13 tabletce z blistra (Lesinelle). Antybiotyk brałam tylko przez 3 dni(w sumie 4 tabletki w pon. i śr. po 1 i we wtorek 2) czyli już przy 16 tabletce antybiotyku nie brałam. Zrobiłam normalnie 7 dniową przerwę.
Dzisiaj jestem w 6 dniu przerwy.
Czy działanie tabletek nie jest jeszcze obniżone? I czy to nowe opakowanie jest już pewne?

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam brać antybiotyk kiedy byłam przy 13 tabletce z blistra (Lesinelle). Antybiotyk brałam tylko przez 3 dni(w sumie 4 tabletki w pon. i śr. po 1 i we wtorek 2) czyli już przy 16 tabletce antybiotyku nie brałam. Zrobiłam normalnie 7 dniową przerwę.
Dzisiaj jestem w 6 dniu przerwy.
Czy działanie tabletek jest jeszcze obniżone? I czy to nowe opakowanie jest już pewne?

Odnośnik do komentarza
Gość kate112

Po skończeniu jednego opakowania tabletek antykoncepcyjnych bez 7-dniowej przerwy zaczęłam stosować kolejne opakowanie. W trakcie stosowania przeziębiłam się i musiałam przyjąć antybiotyk. Nie stosowaliśmy dodatkowej antykoncepcji, dodatkowo najprawdopodobniej nabawiłam się stanu zapalnego pochwy. Mam plamienia i obawiam się zajścia w ciąże. Czy antybiotyk mógł obniżyć działanie tabletek co mogłoby wywołać ciążę, czy jest to jedynie objaw stanu zapalnego??(plamienie jest barwy lekko pomarańczowej, wygląda tak samo jak rozpoczęcie miesiączki) Proszę o szybko odpowiedź..

Odnośnik do komentarza

5 kwietnia w piątek rano zaczęłam zażywać antybiotyk Amotaks, brałam go przez 8 dni, wzięłam ostatnie dwie tabletki w piątek rano tydzień później (12.04). Dzień wcześniej wzięłam ostatnią tabletkę yasminelle. Wiem, że powinnam zabezpieczać się przez co najmniej 7 dni po skończeniu antybiotyku. Moje pytanie - od kiedy mam liczyć, aby minęło pełne 7 dni? Czy od piątku rano, wieczorem czy może dzień później od soboty? Czy będę mogła współżyć w piątek wieczorem bez zabezpieczenia? Przypominam, że tabletki Amotaks brałam RANO. Czekam na szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Kończę właśnie drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Przyjmuje dzisiaj ostatnia z 4 tabletek placebo a krwawienia dalej nie ma, jak również żadnych objawów. Przez ostatnie półtora tygodnia brania tabletek zażywałam jednocześnie antybiotyk, czy to mogło spowodować zanik/przesunięcie krwawienia?
Dodam, że nie współżyłam przez całe drugie opakowanie, ostatni raz pod koniec pierwszego i wtedy pojawiło się normalne obfite i bolesne krwawienie więc ciąże wykluczam.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Zakończyłam branie antybiotyków kilka dni temu, wiem że jeszcze przez tydzień dodatkowo powinnam się zabezpieczać, tabletki antykoncepcyjne zażywam rano, czy w pełni zabezpieczona będę 7 dnia wieczorem czy dopiero po zażyciu ósmej tabletki?

Odnośnik do komentarza

Witam.
22.10 zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne, był to 3 dzień cyklu. Dzień wcześniej zaczęłam zażywać antybiotyk augmentin, ostatnią tabletkę wziełam 26.10 rano. Jak długo powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie? Czytałam o tym, że należy przez 7dni po skończeniu kuracji antybiotykowej jednak jeśli tabletkę nie zażyłam pierwszego dnia cyklu to też?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne Teenia. W trakcie 7 dniowej przerwy dokładnie w piątek ( 5 dzień siedmiodniowej przerwy) zaczęłam branie antybiotyku. W niedziele odbyłam stosunek z chłopakiem prawdopodobnie z wytryskiem w środku to był przedostatni dzień okresu.Dodam, że w poniedziałek wzięłam normalnie tabletkę antykoncepcyjną ale również wzięłam antybiotyk, a wyczytałam że osłabia on działanie tabletek antykoncepcyjnych. Czy powinnam się martwić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...