Skocz do zawartości
Forum

jakie badania lub do jakiego lekarza


Gość noname005

Rekomendowane odpowiedzi

Gość noname005

Mam problem, prawdopodobnie podejrzewam u siebie fobie społeczną bo gdy wychodze z domu robie sie cały mokry (straszne to) i szybciej mi serce wali. Jakbym miał robić jakąś prezentacje to pewnie bym się strasznie jąkał i spalił. W domu czuje sie dobrze tylko jak wyjde na zewnatrz do ludzi to od razu narasta poczucie lęku. A teraz robi się gorąco i potu nie ukryje. Do kogo mam iść z tym bo juz mnie to męczy i chce sie pozbyć tego problemu jak najszybciej

Odnośnik do komentarza

Udaj się na zajęcia sportowe, które przyniosą Ci więcej pewności siebie.

Trening czyni mistrza. Nieraz dość dorośli już ,bo 24 letni ludzie mieli problem po napisaniu pracy magisterskiej, co będzie z jej obroną? Wszystkie Twoje wątpliwości, nie stanę przed taką ważną grupą ludzi, sparaliżuje mnie, ,nie streszczę swojej pracy,nie zrozumiem pytania. Jakoś o względach estetycznych nie mówili, może dlatego, że do tak ważnego egzaminu przystępuje się najczęściej w marynarce lub żakiecie a np. spocone ręce po prostu ukrywali.

Jedni są mniej odważni ,innych strach bardziej paraliżuje. Najlepsze okazały się przed obroną występy w swoim wlasnym domu. Najpierw na sucho 10-15 min głośno w swoim pokoju omawiali swoją pracę do ścian i mebli. Potem szli do mamy, taty lub brata i to samo wyglaszali przed nimi. Takie ćwiczenia odnosily skutek wielopłaszczyznowy. Nauczyli sie w 10 min wyluszczać, to co jest najistotniejsze w ich pracy, nauczyli się slyszeć swój glos i go jakoś modulować, pozwolili sobie na to, aby ktoś postronny to slyszal.

A sport typu karate np. uczy odwagi do stanięcia z przeciwnikiem oko w oko.,pierwszy link tak zachęca rodziców do zapisywania na zajęcia ich dzieci:
https://pl-pl.facebook.com/permalink.php?story_fbid=366982146755027&id=264390460347530 http://www.karatebielanski.com.pl/wko---bc/co-daje-karate.

Uważam jak powyżej, że chłopcy uprawiający sporty, nie mają zagrożeń fobii społecznych, braku kolegów, braku pewności siebie. Gdyby rodzice wcześniej chłopców wysyłali na zajęcia sportowe, to oni latwiej radziliby sobie sami ze sobą w fazie dorastania.A im większa róznorodnośc próbowania dyscyplin sportowych to i większe korzyści, bo różne gałęzie sportu, różne cechy młodego człowieka budują.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...