Skocz do zawartości
Forum

Problemy z matematyką


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy od dziecka z matematyką,nigdy nie mogłam sama rozwiązać żadnego zadania,mam niechęć do tego przedmiotu nie mogę go zrozumieć a nauczycielka w liceum tego nie rozumie każe nauczyć sie gdy ja naprawdę nie potrafię NIC,żadne korepetycje nie pomagają ale chcę zdać liceum tyle że mam problem z tym przedmiotem nie wiem co mam zrobić,proszę o pomoc Ania

Odnośnik do komentarza

Pewnie jesteś w klasie o profilu bardziej humanistycznym i się buntujesz, ze matematyczka Cię nie rozumie. Ją tez trzeba zrozumieć, nie da się być absolwentem liceum nawet w klasie o takim profilu ,jak Twój, bez pewnej minimalnej, wymaganej dla takich klas porcji wiedzy z matmy.

Rada jedna - korki i to u dobrego nauczyciela matmy. Nie u jakiegoś studenta, tylko u rasowego nauczyciela. Wiem, to dużo drożej, ale on powinien trafnie ocenic największe Twoje luki, umieć je z Tobą zniwelować.Ponadto zna aktualny program szkolny i wie na co si¢ aktualnie bardziej kładzie nacisk. Nauczyciel powinien być z gatunku "żyła", bo inaczej placi się za "bywanie z wizytą". Najlepiej Ty lub mama zapytajcie Twojej szkolnej nauczycielki, kogo by polecila. I oczywiście trzeba "przysiąść fałdów" i dużo pracować, bo w matmie ilość powtórzeń w rowiązywaniu podobnych zadań czyni mistrza.

Jeśli tego nie zrobisz ,to tylko do zawodowki czas się udać. Uwierz ,wielu się wydawało,że są niewyuczalni z matmy i okazywało się zazwyczaj, że dobry nauczyciel korepetytor i bardzo dużo własnej pracy - sukces murowany.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość pozdrawiampozdra

Ja też nie rozumiałam w ogóle matmy. To był mój znienawidzony przedmiot. Nie czaiłam nic.. Do tego nauczycielka się na mnie uwzięła. Brałam korki, ale co z tego jak na korkach rozumiałam a potem przychodziło do sprawdzianu i znowu pały.. A potem sie wzięłam, znalazłam stronki na internecie typu matemaks, matematyka pisz pl.. I się okazało, że nie jestem taka głupia jak myślałam, nawet zdałam maturę bez żadnych korepetycji czy pomocy innych. Także nie wierz, że nie możesz, że nie umiesz. Wystarczy przysiąść i spróbować. Na tych stronkach co podałam jest wszystko dokładnie wytlumaczone, także polecam. Pokaż im i sobie, że potrafisz!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...