Skocz do zawartości
Forum

Jak przekonać rodziców, że nie będę anorektyczką?


Gość kinnomannka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kinnomannka

Witam. Mam 15 lat. Mam 177 cm wzrostu i ważę obecnie 48-49kg. Jeszcze niedawno ważyłam 54 kg i postanowiłam że muszę coś z tym zrobić. Zaczęłam codziennie wieczorem ćwiczyć ok. 40 min lub chodzić na basen. Zaczęłam też zdrowiej się odżywiać, jeść regularnie. Mój jadłospis wygląda mniej więcej tak: 7.00- 2 kromki wasy/ pół bułki pełnoziarnistej + gotowane jajko 10.00 jabłko 13.00 jogurt naturalny 16.00 pół woreczka ryżu brązowego + kawałek ryby gotowanej + gotowane jakieś warzywa 18.00 2 kromki wasy + twaróg chudy I wydaje mi się że to jest ok. Jem zdrowo, regularnie, ćwiczę. Mam zamiar dobić tak do 47kg. i utrzymywać wagę. To chyba nic złego jeśli chcę być chuda? Po prostu mam dosyć moich masywnych ud i brzucha. I tyle. Wydaje mi się ze jestem na dobrej drodze do wywalenia tego głupiego tłuszczu z tych partii ciała. Ale oczywiście moja mama i siostra twierdzą inaczej. Że co ja robie, że wpadam w jakąś anoreksję, ze nie wiadomo co. Jak moge je przekonać że przecież W ŻYCIU nie mogłabym być anorektyczką. Uwielbiam jeść, z utęsknieniem myśle o jakiś ciasteczkach, czekoladkach czy lodach- czasem nawet oglądam sobie ich zdjęcia w internecie, a jak są w domu to wącham z rozmarzeniem. Musze przyznać że czasami nawet pozwole sobie na jakieś 5 paluszków. Mam później wyrzuty sumienia, ale z tego powody że mam tak słabą wolę. tyle. Prosze o jakąś poradę, bo chcę się poprzeć jakąś opinią eksperta i w końcu im rozjaśnić, że nie moge być żadną cholerną anorektyczką, nawet gdybym bardzo chciała!

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Już w tej chwili jesteś anorektyczką. Przykro mi, ale potrzebujesz pomocy. Masz bardzo duża niedowagę, a to jest niebezpieczne dla twojego zdrowia. Jeśli jeszcze do tego nie doszło niedługo zaniknie Ci okres. Możesz już się z tych wszystkich problemów nie wyplątać. Jesz za mało, więc nie mogę powiedzieć, że odżywiasz się zdrowo. Poza tym, masz nierealne oczekiwania. oglądanie zdjęć słodyczy w internecie i marzenie o nich tez nie jest do końca normalne. Porozmawiaj z mama i siostrą. Musisz iść do psychologa. Chodzi o Twoje życie.

Odnośnik do komentarza

Masz bardzo duża niedowagę. Nie lekceważ tego, gdyż grozi to Twojemu zdrowiu. Tak niska waga może wpływać na gospodarkę hormonalną powodując między innymi zanik miesiączki, może również powodować wypadanie włosów, pogorszenie stanu skóry, łamliwość kości wskutek niedoboru wapnia, anemię, niedobory witamin i wiele innych. Niedowaga jest dość poważana dlatego lepiej skonsultuj się z dietetykiem i posłuchaj mamy i siostry. One chcą Ci pomóc a nie zaszkodzić. poproś by zapisały Cię do dietetyka, który doradzi Ci jak zdrowo się odżywiać i jak przybrać na wadzę. Tak - musisz przybrać na wadzę...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...