Skocz do zawartości
Forum

Spóżniający się okres


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Spóżnia mi sie okres od 24 dni, mam biały śluz, który mam zazwyczaj przed okresem i po. Jest biały, i lepki. Pobolewa mnie brzuch tak jak przed okresem. Nie bolą mnie piersi, choć zawsze tydzień przed miesiączka były nadwrażliwione i ciężkie. Ostatni okres miałam 12 stycznia... mam nieregularne okresy, największa długość cyklu miesiączki wynosiła 55dni. Dodam że współżyłam z chłopakiem, ale się zabezpieczaliśmy i nigdy nie dochodził we mnie, teraz też nie. Nie wiem co mam robić, boję się, że to ciąża, ponieważ mam niecałe 17lat. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Zamiast się stresować ciążą, może zrób test i będziesz miała jasność?
Z jednej strony, zabezpieczyliście się i jeśli zrobiliście to prawidłowo, szanse na ciążę są bliskie zeru. Spróbuj sobie również przypomnieć kiedy uprawialiscie seks (czy robiliście to w dni płodne?).
Po teście powinnaś wybrać sie do ginekologa. Bez względu na jego wynik.
Jeśli to ciąża (chociaż nie sądze) trzeba zrobić jakieś badania.
Jeśli nie jesteś w ciąży to możesz mieć zaburzenia hormonalne albo jakąś infekcję... bez powodu miesiączka nie spóźnia się 24 dni.
W każdym razie, głowa do góry :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie miałam robione badania na hormony wszystko jest dobrze, w ciągu roku przytyłam 20kg, nie wiadomo z jakiego powodu, na razie moja waga stoi w miejscu a nawet spadła o 2kg. Nie pamiętam czy uprawialiśmy seks w dni płodne, ale raczej nie. Zawsze stosujemy prezerwatywy i nie dochodzi we mnie. Także też zastanawiam się czy to możliwe bym była w ciąży. Dalej mnie boli brzuch wczoraj bolał mnie lewy jajnik aż kuł. Więc mam przypuszczenie że to może być coś z jajnikami nie tak, lub infekcja dróg rodnych. W każdym razie do ginekologa miejsca nie ma...

Odnośnik do komentarza

Ale zrobiłaś w końcu ten test żeby wykluczyć ciąże czy nie? Zabezpieczenia nie zawsze skutkują.

A te badania hormonalne to jakie dokładnie miałaś? Skoro masz powtarzające się nieregularne okresy to trudno uwierzyć że wszystko z hormonami jest w porządku. Nieregularność bierze się zazwyczaj stąd, że któreś hormony niedomagają. Chociaż jesteś jeszcze młoda i to samo się jeszcze może wszystko uregulować, ale wiadomo że lepiej sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...