Skocz do zawartości
Forum

wady plodu


Gość ulauka

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jestem w 14 tygodniu ciazy wystko było świetnie do póki nie poszłam do szpitala na 1 usg ( mieszkam w anglii) na usg byłam w 13 tygodniu i 5 dniu dziecko strasznie się ruszało i pani doktor stwierdziła że dziecko nie ma połowy lewej raczki. To był szok zwłaszcza ze nigdy się nie myśli o takich rzeczach. Dostałam skierowanie na następny dzień do specjalisty z którym miałam spotkanie nie całe 10 minut razem z moimi pytaniami pani stwierdziła że lewa raczka jest ale do polowy lokcia ok przedramie jest widocznie krótsze dłoń tez jest ale nie może znaleźć palców bo dziecko jest bardzo małe ma 8 cm. Jestem w wielkim stresie i do tego pani doktor wyjęła zdjęcia dzieci bez rak i zaczęła mnie ppocieszać ze wszytsko będzie dobrze ze takie dzieci są normalne. OK rozumiem ze tak jest ze takie dzieci niczym się nie różnią ale czy w tak wczesnej ciąży można stwierdzić takie rzeczy? Nie jest możliwe ze dziecko ułożyło się w zły sposób. Jednego dania ręki nie było 2 dnia już była ale krotsza. W książce napisała mi ze zniekształcone raczka od lokciaw dół dłoń ok palce nie policzone jestem w wielkim stresie chce iść do innego ginekologa. Mama dzwoniła do lekarza w pl i powiedział ze to nic pewnego ze takie badania robi się w trochę późniejszej ciąży. Pociesza mnie tylko fakt ze w anglii nie traktują pacjentów naprawdę powaznie

Odnośnik do komentarza

Co za lekarka że Cię straszy zdjęciami jak jeszcze pewnej diagnozy nie ma.
Każda matka boi się ze z dzieckiem coś może być nie tak a te usg z jednej strony pomagają i to bardzo wykrywać np wcześnie choroby ale z 2 strony są czasem masakrycznie nieprecyzyjne i z dziewczynki na usg może się urodzić chłopiec na porodowce. Skoro siusiak może się ukryć to może paluszki też.
Jeżeli by się okazało jednak że z rączka coś jest nie tak to na pewno nie przeszkodzi Twojej miłości do dziecka.
Życzę żeby wszystko się ułożyło w porządku i że byś potrafiła cieszyć się ciążą i przesyłać hormony radości dzieciaczkowi.
Jak chodziłam na usg ze swoją ciąża to też te pomiary były dziwne raz glowa za duza to się bałam wodoglowia potem nogi albo ręce za długie albo za krótkie.
Trzeba iść na kolejne usg i sprawdzić u innego lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość Mija10.07

Spokojnie poczekaj do 20 tyg wtedy juz co nieco mogą powiedzieć ale przy takim malenstwie to mogą się bardzo grubo mylić. Moja koleżanka w Szwecji usłyszała ze dziecko się nie rozwija juz na początku ciąży, dali jej nawet receptę na tabletki poronne. A w Polsce urodziła zdrowego rozwiniętego chłopca! Poczekaj jeszcze trochę i wtedy zobaczysz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...