Skocz do zawartości
Forum

Niedosłuch po infekcji tak długo?


Gość eewula12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość eewula12

Wrzesień 2015 katar, infekcja zatok (ból i ucisk nad oczami, odkrztuszanie żółtej wydzieliny).
Od dłuższego czasu wydzielina przezroczysta jak białko jajka kurzego spływa po gardle muszę odchrząknąć i wypluć. Dodam, że nie choruję na alergię.
Miesiąc po infekcji zatkało mi się prawe ucho (zaczęłam słabiej na nie słyszeć).
Lekarz przepisał leki przeciwalergiczne Allermed.
Listopad 2015 laryngolog - błona bębenkowa wciągnięta do środka. Rupafin + krople do nosa (Momester). Brak poprawy.
Badanie słuchu - audiometria tonalna - ubytek słuchu 60 decybeli w prawym uchu. Tympanometria ok, nie ma stanu zapalnego.
Grudzień - znowu katar (raczej przezroczysta wydzielina, strasznie dużo+ ból i ucisk nad oczami). Styczeń 2016 wizyta kontrolna - niedosłuch nadal się utrzymuje, doszedł szum w prawym uchu (ciągły dźwięk o wysokiej częstotliwości).
Poradnia Audiologiczna - audiometria potwierdziła to co wiadomo - ubytek słuchu 60 db, tympanometria ok, nie ma stanu zapalnego, lekko zaciągnięta błona bębenkowa w prawym uchu i zcieńczała śluzówka gardła.
Rozpoznanie zasadnicze : inne zaburzenia ucha niesklasyfikowane gdzie indziej.
Za miesiąc badanie abr
W chwili obecnej : niedosłuch + szum uszny utrzymują się nadal, rano/wieczorem nos mi się zatyka, mówię z pogłosem (jakbym była w puszce) odkrztuszam wydzielinę, która spływa po gardle, czasem kłuje i swędzi w uchu, bóle (ucisk nad oczami).
Dodam, że nie choruję na alergię.
Lepiej nie mogło trafić, jestem muzykiem i w pracy potrzebny mi dobry słuch, a to co się teraz dzieje...straszne :(
Czy to możliwe, żeby po infekcji tak długo utrzymywał się niedosłuch? (to już 4 miesiące). Dlaczego lekarz nie dał mi antybiotyku? (pewnie to była infekcja bakteryjna zatok).
Może ktoś miał podobne objawy albo jakiś doświadczony lekarz wskaże mi drogę, poradzi co dalej robić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...