Skocz do zawartości
Forum

Problem z alkoholem u chłopaka


Gość anonim0012

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anonim0012

moj chlopak b.duzo pije od jakiegos czasu nie trzejzwieje zdarza sie tak ze w tyg.jest tylko 2 dni trzejzwy i to nie bo na kacu juz nie wiem co robic brak mi sil.kocham go ale przez to ja sie marnuje obiecuje ze sie zmieni i nic bez zmian.

Odnośnik do komentarza

Musisz poważnie się zastanowić nad sensem tego związku. Szkoda, że nie napisałaś ile macie lat. Na pewno jesteście jeszcze młodzi. Szkoda tych pięknych lat i całego życia na zmaganie się z chorobą alkoholową. Pamiętaj, że częste upijanie się nie jest normalne. Poproś chłopaka, aby zaczął się leczyć. Jeśli sytuacja się nie zmieni lepiej byś od niego odeszła. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Z tego co piszesz wnioskuję, że Twój chłopak popada w okresy picia, czyli pije kilka dni pod rząd nie trzeźwiejąc praktycznie. Jest to znak, że już ma problem z alkoholem. W takiej sytuacji musisz z nim porozmawiać uświadomić mu, że ta droga prowadzi do alkoholizmu. Każdy alkoholik mówi, że jego to nie dotyczy bo nad wszystkim panuje, ale to nieprawda. Kontrolę traci się szybciej niż można przypuszczać. Dlatego jeśli zależy Ci, aby wszystko wróciło do normy i nie było takich okresów picia, musisz wyjaśnić mu na czym polega jego problem, przekonać go, że to poważna sprawa i on sam musi zgłosić się albo do lekarza, który pokieruje go dalej, albo od razu do poradni leczenia zdrowia psychicznego i uzależnień, aby otrzymać specjalistyczną pomoc i rozpocząć terapię. Możesz także zadzwonić pod poniższe numery telefonów, aby dostać szczegółowe instrukcje jak postępować w takiej sytuacji krok po kroku:

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU I DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Wola
tel. 022 654 16 61, tel. 022 654 50 21
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 19.00
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Żoliborz
tel. 022 833 15 21 w.115

DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM
tel. 022 842 26 00
Polskie Towarzystwo Pomocy Telefonicznej
poniedziałek - piatek w godz. 15.00 - 20.00

DLA OSÓB Z PROBLEMEM CHOROBY ALKOHOLOWEJ
tel. 022 869 02 86
Wsparcie Fundacji Trzeżwościowej Klucz
poniedziałek - piątekt w godz. 11.00 - 19.00 sobota godz. 11.00 – 15.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem ze swoim chłopakiem od 3 lat. Od początku naszej znajomości zdawałam sobie sprawę, że mój chłopak ma problem z alkoholem - dużo pił i często się upijał. Nie zna umiaru. Często dochodziło do kłótni, ponieważ mówiąc szczerze było mi wstyd, że mój chłopak "złapał zgon" i się o niego martwiłam, że coś mu się stanie. Jednak pracowaliśmy nad tym i bardzo ograniczył picie i już nie doprowadza się do stanu nieświadomości, ale problem alkoholu cały czas istnieje. Często spotyka się ze znajomymi jakieś 3-4 razy w tygodniu i jakoś nie potrafi nic nie wypić lub wypić 1-2 piwa, zawsze musi wypić 3-4. Jeśli policzyć ilość wypitych piw w tygodniu to wychodzi ich sporo. Jeśli pije sam w domu np. do filmu wypija 1 lub 2 piwa, tak samo jak czasami wypijemy coś razem. Uważam, że cały czas pije za dużo. Nie potrafi bawić się bez picia, nie potrafi odmówić (np. kiedy postanowi sobie, że wypije powiedzmy 2 piwa i ktoś go zacznie namawiać to się zgodzi i wypije więcej) i nie potrafi wyznaczyć sobie granicy. Często o tym rozmawiamy i pytam go dlaczego tyle pije - "bo lubię". Na dodatek jego tata jest alkoholikiem i boję się, że idzie w ślady ojca. Chce się zmienić i powiedział, że pójdzie do psychologa, zaproponowałam mu wizytę w przychodni od uzależnień alkoholowych, na co on mówi, że nie jest alkoholikiem i nie pójdzie w takie miejsce. Jeśli mam być szczera to sądzę, że on zmierza do tego, żeby nim zostać i boję się, że będzie pił coraz więcej i wróci do stanu przed naszym związkiem lub będzie jeszcze gorzej. Nie wiem co mam robić. Bardzo go kocham i chciałabym mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Witam . Mam 22 lata , mój chłopak ma problem z alkoholem( jestesmy razem 3 lata) upija się ostro i nigdy nie pamieta co zrobił , nie szanuje mnie nie słucha mówie do niego ze ma problem, on mowi ze to nie prawda ze przesadzam ,martwie sie o niego i mi sie to nie podoba , wstyd mi z nim gdziesc isc bo zawsze jest najbardziej pijany . Nie potrafi przepraszac , musze ostro stawiac na swoim i nie odzywac sie zeby rozumial o co chodzi , kłamie i zaniedbuje przez to prace. Ja bardzo go Kocham bo normalnie jest wszystko ok ale nie radze sobie z ta sytuacją.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...