Skocz do zawartości
Forum

Jak zacząć zdrowe odżywianie się?


Gość Annairda

Rekomendowane odpowiedzi

Ważysz prawidłowo więc nie musisz się odchudzać. Jeśli chcesz zdrowo się odżywiać to:
1. Posiłki komponuj w oparciu o nową piramidę żywienia, pokazuje ona czego powinniśmy jeść najwięcej a czego najmniej.
2. Jedz regularne posiłki co 3-4 godziny.
3. Unikaj słodyczy, fast foodów, chipsów.
4. pij dużo płynów, jednak unikaj tych napoi kolorowych. Pij 2 litry dziennie
5. Unikaj soli.
6. Jedz dużo warzyw i owoców.
7. Zamiast białego pieczywa wybieraj pieczywo pełnoziarniste lub razowe.
8. Wybieraj żywność jak najmniej przetworzoną. Unikaj jedzenia zupek instant, sosów z torebek czy innych dań z proszku.
9. Bądź jak najbardziej aktywna fizycznie. Poświęć dziennie 30 minut na ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza

chciałabym poradzić się jak zacząć się zdrowo odżywiać, mam nadwagę. zazwyczaj z rana nie jem a wieczorem uzupełniam puste miejsca w żełądku jedzeniem. żle się przez to czuję, piecze mnie żełądek i zgaga i do tego jeszcze wątroba mnie boli. co robić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli boli cię wątroba to musisz porozmawiać z mamą i poprosić aby zaprowadził Cię do lekarza, który zleci badania. Co do zdrowego odżywiania się to przede wszystkich odstaw wszystko co słodkie ( słodycze) fast foody, chipsy, pizze i napoje słodzone. Zastąp je owocami i warzywami. Pij dużo płynów takich jak woda, zielona herbata czy soki ( ale te niedosładzane). Dobrze by było jakbyś zaczęła ćwiczyć. 40 minut dziennie.

Straszna rzecz ta pamięć kobieca! Oscar Wilde — Portret Doriana Graya

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...