Skocz do zawartości
Forum

Za krótka kość udowa dziecka w czasie ciąży


Gość monia23

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie i bardzo prosze o pomoc mam na imie monika i mam 23lata obecnie jestem z drugim dzieciatkiem w ciazy mam juz trzy letnia cudowna córeczke i teraz bardzo sie ucieszylam ze bede miala synka
cieszylam sie dopóki 4 dni temu nie poszlam na usg i pani doktor stwierdziła ze moj synek ma za krotka kosc udowa a to oznacza ze najprawdopodobniej urodzi sie z zespołem downa to był wielki szok dla mnie jaki i mojego meza dodam tylko ze w 13tygodniu mialam robione usg i bylo wszystko w porzadku tak samo jak i pozniejsze usg. od tej wiadomosci praktycznie nic nie robie tylko latam po lekarzach. robiłam kolejne usg i za kazdym razem lekarze mowili mi ze wyniki sa w normie ale jednak te słowa ktore usłyszelismy od tamtej pani doktor zostały w głowie dlatego mam ogromna prosbe może pani doktor mogłaby mi powiedziec co mam myslec? chce tylko jeszcze dodac ze 2pierwsze wyniki sa z tego samego dnia a ostatni był robiony 2dni pozniej.
pani doktor ktora powiedziala mi o chorobie synka stwierdzila to po tych pierwszych wynikach.bardzo prosze o odpowiedz dziekuje z gory.pozdrawiam monika

usg ktore zwaliło mnie z nog -33tydzien5dni
BPD -87,6MM -35w4d
AC-296,2mm - 33w5d
FL-62,7mm -32w0d
HC-31058mm - 33w3d

nastepne usg z lux medu 34tydzien ciazy 4dni
BPD- 85mm-34,1hbd
HC-307mm-34,2hbd
AC-307mm-34,4hbd
FL-63mm-32,4hbd
sredni wiek wg usg -33,5

ostatnie usg
BPD-84mm
AC-297mm
FL-64mm - 33w2
FW-2230G
FHR 146/min

Odnośnik do komentarza

Ja bym tą lekarkę chyba udusiła! Jak można na podstawie jednego parametru diagnozować zespół downa! Kość udowa Twojego Maluszka jest tylko o dwa tygodnie krótsza od wieku ciążowego, a na tym etapie to zupełnie mieści się w normie! Przecież dzieci są różne, może Twoje będzie nieco mniejsze i tyle. Nie martw się kochana, bo nerwy nie służą dziecku. na Twoim miejscu dałabym sobie spokój z kolejnymi USG i spokojnie czekała na rozwiązanie. Jestem pewna, że Twoje dziecko jest zdrowe. U mnie na tym etapie kośc udowa była jeszcze krótsza, a pod sam koniec była młodsza od wieku ciążowego o 4 tygodnie. Dziecko mam zdrowe i piękne, tylko ciut niższe od rówieśników. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Na trzecim  badaniu prenatalnym okazało się że nóżka z lewej strony jest krótsza niż z prawej. Ogólnie piszczele są na takiej samej długości ale udo różni się o ok 2,5 cm

 Czy jest możliwe by kość udowa przestała rosnac. Każde w wczesniejsze badania wychodziły poprawnie. Dziecko w całości zdrowe tylko ta kość udowa, bardzo się martwię. Czy ktoś miał podobną sytuację ? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...