Skocz do zawartości
Forum

Ciąża czy nie ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o pomoc i podpowiedzi co w mojej sytuacji zrobić.
Dwa i pół roku temu założyłam wkładkę wewnątrzmaciczną, regularnie ją kontrolowałam, cykle przy niej niezaburzone (28-29dni, dodam, że wkładka nie jest hormonalna). OM 24.12.2015r, od tamtej pory cisza. 29.01 wykonałam test, wynik pozytywny, tego samego dnia wizyta u lekarza, który zakładał wkładkę i informacja, że się przesunęła i nie spełnia już swojego zadania. Lekarz przebadał mnie ginekologicznie i zrobił dopochwowe USG, stwierdził, że zdecydowanie nie jestem w ciąży , a HCG bywa czasem w organizmach kobiet, które już rodziły (pierwsze słyszę!!!), jednak na wszelki wypadek dał mi skierowanie na HCG z krwi. tego samego dnia odebrałam wynik 178, do poniedziałku czekałam jak na szpilkach, choć już oboje z mężem jakoś to sobie poukładaliśmy i doszliśmy do wniosku, że widocznie los tak chciał:) W poniedziałek konsultacja wyniku informacja, że ciąży nie ma na "milion" procent. Na chwilę się uspokoiłam, ale wróciłam do domu i włączyłam internet, a tam wszędzie informacje, że hcg powyżej 5 to już ciąża a co dopiero 178. Mam mętlik w głowie, wolałabym w ciąży nie być, ale jeśli stałoby się inaczej, też dam sobie radę, tylko chcę wiedzieć na 100%. Życie w niewiedzy nie jest dla mnie:)
Co mam zrobić, uwierzyć lekarzowi, czy ufać intuicji?
Jestem mocno przeziębiona, dzwoniłam dziś do tego lekarz i powiedział, że mogę brać wszystkie leki, bo na pewno w ciąży nie jestem, a ja się boję i nie wiem co robić. Umówił mnie na założenie kolejnej wkładki, za dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Witaj:)
Hmm dziwne to troche ta jego opinia. Jak dla mnie to beta hcg raczej jest dokladna i wg to ciąza... tez pierwsze slysze to co on mowi o tym wyniku... Zrob jeszcze jakis test ale ja sadze ze jesteś w ciązy:) Ufałabym sobie i hcg.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...