Skocz do zawartości
Forum

Nie wiem co robić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imie Dorota. Pisze tu ponieważ potrzebuje się wyżalić, a może też chce by ktos spojrzał na mój problem z innej strony . Otóż mam 20 lat, studiuje dziennie, mam normalna rodzine , chłopaka. To tak po krótce o mnie. Teraz opisze co mnie męczy ... Od dłuższego czasu odczuwam jaką pustke, wypalenie w życiu, jakby mi czegoś brakowało, ciężko mi to opisać, nazwać. Mimo w miare udanego życia, mało rzeczy mnie cieszy. Przypomnając sobie czasy liceum byłam bardziej pozytywnie nastawiona do życia, ludzi niż teraz. Lepiej dawałam sobie rade z problemami, nauka . Obecnie jest mi ciężko się zmotywować do pewnych rzeczy , zawaliłam pare egzaminów na studiach, ciężko mi się skupić na zajęciach.. Zaczynam cos robić i zaraz przestaje bo uznaje że nie ma to sensu .. Taki stan trwa od dłuższego czasu(powiecie że to depresja - nie to nie depresja , nie leże całymi dniami w łóżku, nie płacze non stop). Chciałabym coś zrobic z tym stanem , jakąs się ogarnąć. Myslałam nawet o wizycie u psychologa(bliskim o tym nie powiem ) , ale nie potrafie się zmotywować , boję się takiej wizyty .. Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza

Człowiek do prawidłowego rozwoju potrzebuje wysiłku fizycznego. Jak się porządnie zmęczy, to nabiera chęci do życia.
Może masz za mało ruchu? Może powinnaś zmobilizować się do jakiś ćwiczeń, najlepiej na świeżym powietrzu, jakiś szybki marsz, rower itp.
Wybierz sobie coś, co sprawi ci przyjemność, co lubisz robić a zobaczysz, jak szybko nabierzesz chęci do działania, jak dużo energii ci to doda.
Przyda się też pozytywne nastawienie, czyli myśl o tym, że nabierasz energii i chęci do działania.

Odnośnik do komentarza

~Michał77
Miałem podobny problem, przyznam dwa lata straciłem próbując poradzić sobie sam. Spotkałem się kilka razy z psychologiem, procowałem nad sobą i efekty są. Możesz spróbować i porozmawiaj może Tobie uda się tak jak mi.

Michał77 opisz mi jak to było z ta wizyta , ktoś Cie namawiał czy sam zrozumiałeś , że taka wizyta jest Ci potrzebna. No i jak wygląda spotkanie z psychologiem. Próbowałam już coś zmienić w moim życiu, ćwicze , ruszam się , ale to nic nie pomaga ;/ To uczucie ciągle we mnie jest , ta pustka ..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...