Skocz do zawartości
Forum

Nieregularna miesiączka, zawroty głowy i niskie ciśnienie a anoreksja


Gość mizaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Chciałabym się dowiedzieć czy to normalne,żeby w wieku lat 18 ważyc aktualnie 51 kg przy wzroście 172cm? Nie wiem czy to jest jakaś już choroba,tyle się slyszy o anoreksji, promocji mediow tzw.kosciotrupow, bulimii.Wszyscy teraz gdy widza chuda dziewczyne postrzegaja ja w tych kryteriach,bynajmniej w moim otoczeniu. Sporo ćwicze , ok 3-4 razy /tyg po ok4-5 godzin tanca. Nie chce przytyc znaczaco,cale zycie wazylam ok 55kg.Czessto mam napady w ktorych moglabym zjesc wiele na raz natomiast innym razem po pare dni nic nie jesc. Czy to anoreksja?mam niskie cisnienie,zawroty glowy,bardzo nieregularna miesiaczka.Musze isc do lekarza czy wystarczy zadbac o siebie jakos delikatnie. Znaczaco schudlam z brzucha ,biustu nog.Nie bardzo wiem co dalej. Prosze o odpowiedz bardzo.

Odnośnik do komentarza

Skoro nie czujesz się grubo i nie chcesz schudnąć to raczej nie jest to anoreksja, chyba, że miałaś takie myśli kiedyś. W Twoim przypadku problemem najprawdopodobniej są bardzo złe nawyki żywieniowe. Nie można nie jeść po kilka dni. Posiłki muszą być zdrowie i regularne. Jedź ich 5 dziennie. Jeśli nie czujesz dużego apetytu nie muszą one być obfite. Staraj się jeść dużo owoców i warzyw. One są pyszne, a zarazem zdrowe. Miej zawsze przy sobie suszone owoce i orzechy i od czasu do czasu sięgaj po nie. Zobaczysz, że po pewnym czasie Twoje dolegliwości miną. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Twoje objawy są niepokojące, musisz koniecznie skonsultować się z lekarzem i wykonać badania. Twoja waga jest stanowczo za niska. Według BMI cierpisz na wychudzenie. Przyczyną chudnięcia może być nadczynność tarczycy dlatego też warto było by zrobić badania pod kontem hormonów tarczycy. Jednak przyczyn takiego stanu i takich objawów może być wiele. Skonsultuj się z lekarzem i dietetykiem, którzy zdiagnozują Twój przypadek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...