Skocz do zawartości
Forum

Jaka to ciąża i po czym to stwierdzić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam problem, gdyż nikt nie wie co mi jest.
O.M 02.12.2015
14.01 usg trzon macicy w przodozgieciu o grubości w dnie 45mm.endometrium niejednorodne o grubości 17mm. Pęcherzyka ciazowego nie uwidoczniono.jajn.PR 28/22mm,jajn.lewy 24/14mm.trzon macicy niepowiekszony rozpulchniony ruchomy,niebolesne przymaciczki.
Wydzielona krwista mięsna i znalazłam kilka sprzętowo tego dnia,bole skurczowe macicy tego dnia miałam.
19.01 bóle podbrzusza,plamienie wydzielina sluzowo krwista cuchnaca.
Przydatki lewe b/z
Przyd.pr.powiększone znacznie tkliwe.
Endometrium 11mm jednorodne.
Jajnik prawy 3,4x2,4 cm,w jego okolicy bogato unaczyniony obszar 1,3x1,2 cm.
Jajnik lewy 3,3x2,3
BetaHCG 19.01 - 82.69
20.01
Endometrium jednorodne o szef.6mm
Jajnik lewy 28x23 mm.
Jajnik prawy 35x22mm z bogato unaczynionym obszarem o śr. 15mm.
Straszne mdłości,brak apetytu
BetaHCG 143,24.
Proszę o odpowiedź co mi jest.lekarze nie wiedzą nadal a ja się denerwuje. Plamienie nadal się utrzymuje to cuchnace ale apetyt wrócił.
Lekarz pytał czy miałam zapalenie przypadków. Faktycznie ciągle nawracaly problemy z przydatkami ale lekarka po zwykłym badaniu twierdzila ze leki pomogą. Teraz się dowiedziałam że to mogly być problemy z droznoscia jajowodu. Czy to prawda?
Zauważyłam też ze gdy leżę objawy jak krwawienie i ból ustają a gdy się krece po domu nasilają.kiedy i w jaki sposób będzie wiadomo czy ciąża prawidłowo się rozwija?
Dodam że nie leżę w szpitalu, mam tam chodzić gdy dojdą objawy gdyż niby nie ma powodu żeby mnie trzymali na oddziale.Lekarze nic mi nie chcą mówić

Odnośnik do komentarza

Terminy wszędzie na marzec a skoro w macicy nie ma zarodka to nie jestem w ciąży i nie muszę być wcześniej przyjęta.W innej przychodni lekarka była oburzona ze zajmuje jej czas bo co ja od niej chce skoro szpital powinien się mną zająć. Robią mi usg za każdym razem.w pierwszym usg zupełnie nic ale lekarz słabo badal, w następnym juz okazało się ze coś jest na jajniku ale nadal nie wiedzą co

Odnośnik do komentarza

Już i tak typowe objawy nawet mi przechodzą.nie miałam bo lekarze po usg i zwykłym badaniu twierdzili że wszystko ok i nie mam czym się martwić. Niepokoilo mnie ze ciągle nawracaly niby zapalenia przydatkow (ból po jednej przeważnie stronie) ale lekarka po zwykłym badaniu zawsze leki i przejdzie. Inna od hormonów chciała zacząć ale miałam pecha bo 3 razy pod rząd robiłam ale wyniki gdzieś się gubily i dałam sobie spokój.Teraz szukam jakiegoś lekarza który w końcu zleci mi jakieś badania.mam dziecko 7 lat po niej miało być następne i nic a teraz to...Ale lekarze tylko że nie ma powodu do paniki,że nic się nie dzieje itd a przecież już po roku powinni badania zrobić

Odnośnik do komentarza

Prywatnie teraz hcg robiłam.a u lekarza tylko raz byłam prywatnie,bo na pierwszą wizytę od razu mnie przyjął,ale nie dość ze drogo to jeszcze wszystkie badania dodatkowo płatne i długie terminy mimo że na korytarzu pusto.no ale tamto miasto takie bylo pod względem lekarzy . Mam nadzieje że tu gdzie teraz mieszkam będzie łatwiej o poważnego lekarza, który podejdzie normalnie do mojego problemu a nie olewczo

Odnośnik do komentarza

Szukam prywatnie, bo to wszystko coraz bardziej mi się nie podoba.Właśnie wyszłam ze szpitala po dobie obserwacji. Wyszło nagle ze i hcg dziwnie urosło i to na jajniku.mieli dziś to usunąć a zamiast tego wypisali mnie do domu żebym sobie znów prywatnie co 2-3 dni ok 30 zl na hcg wydawała a do szpitala dopiero jak się ból pojawi a przecież prawie cały czas mam bóle i różnym nasileniu. ..Ale jak to pani ordynatorka stwierdziła ten ból na pewno poznam że czas się zgłosić. Paranoja

Odnośnik do komentarza

Powiedziałabym raczej, że wynik jest wciąż niediagnostyczny. Prz takim poziomie hormonu jest niemożliwe uwidocznić ciążę gdziekolwiek. Słaby przyrost hormonu może świadczyć o tym, że ciąża faktycznie nie rozwija się prawidłowo i jest podejrzenie ciąży pozamacicznej. Jeśli ma Pani krwawienia, być może ciąża samoistnie przestanie się rozwijać i kolejne oznaczenie hormonu będzie mniejsze - pewnością otrzymała Pani zalecenie ponownego wykonania badania hormonu za kilka dni. Na tę chwilę sprawa pozostaje niewyjaśniona, ale też nie ma Pani podstaw do interwencji.
Tak mi lekarka na innym forum odp (podobnie jak ci że szpitala )

Odnośnik do komentarza

Od razu pomyślałam i tak miesiącami badaj hcg az pekniesz,ręce jeszcze gorzej będą wyglądać,wydasz fortunę na badania które i tak nic nie mówią lekarzom a w dodatku będzie za późno na cokolwiek. ..zwariuje niedługo. ..myślę o tym ale gorzej jak ten ordynator by miał takie zdanie jak ci lekarze.kolejne pieniądze by poszły na marne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...