Skocz do zawartości
Forum

Czy przez odchudzianie zanikła mi miesiączka?


Gość laska5

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam miesiączkę we wrześniu, a zaczęłam się odchudzać w lutym w następny rok. Mam prawie 15 lat. CZy to możliwe, że przez to odchudzanie nie dostaje miesiączki? to było tak, ze wrzesien I miesiączka, październik, listopad, grudzień nic, potem styczen i luty oraz marzec dostałam, potem przestałam. Proszę o porady.To było takie odchudzanie: raz jadłam, raz nie, praktycznie musli i mały obiad, duzo piłam wody. Proszę o porady, bo nie mam pojecia, co jest grane. Nie byłam jeszcze u ginekologa ani razu. Co zrobić, żęby wróciła?

Odnośnik do komentarza

Nie napisałaś ile schudłaś. Jeśli ubytek masy był znaczny to mogło dojść do zaburzeń hormonalnych w wyniku, których zanikła Ci miesiączka. Aby pojawiła się znowu musisz zacząć odżywiać się prawidłowo i przytyć do swojej normalnej wagi.
Jeśli to była Twoja pierwsza miesiączka to cykle powinny się unormować w ciągu 2 lat.W pierwszych latach od dostania pierwszej miesiączki cykle zazwyczaj są bardzo nieregularne.
Jeżeli jednak to nie była Twoja pierwsza menstruacja i utrata wagi nie była duża to powinnaś zgłosić się do ginekologa w celu przeprowadzenia badań.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...