Skocz do zawartości
Forum

Niedoczynność tarczycy w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem w 15 tyg ciąży. Rok temu robiłam trzykrotnie badania TSH wyniki wychodziły następujące : 5,7
5,9 i 6,8. Po tych wizytach zapisałam się do endokrynologa i już byłam pod jego stałą kontrolą. Na początku września 2015 zaczęłam przyjmować hormony o nazwie letroks. 14 października 2015 byłam na wizycie i TSH spadło do 4,7. Pani Doktor powiedziała, że jeśli okaże się, że zajdę w ciąże to natychmiast mam sie do niej zgłosić gdyż wtedy musi zwiększyć dawkę leków ze względu na dzidziusia. 2 grudnia 2015 (będąc już w ciąży) zgłosiłam się na wizytę po czym okazało się, że TSH spadło do 3,16. Pani Doktor powiedziała, że jest bardzo dobrze i znów podniosła dawkę leków. Od ponad miesiąca przyjmowałam według poleceń. Dzisiaj zrobiłam wynik TSH I wyszedł 4,28 czyli delikatnie powyżej normy (0,27-4,2). Najbliższą wizytę mam 13.01.2016. Czy są powody do niepokoju??? Czemu TSH znów się podniosło mimo przyjmowania większej i regularnej dawki leku? Bardzo mnie to zmartwiło i martwię się o dziecko. Proszę o stosowne wytłumaczenie.
Z góry bardzo serdecznie dziękuję za każdą radę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...