Skocz do zawartości
Forum

6 tc, brak pęcherzyka, rosnące bHCG


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 26.11.2015 ostatnia miesiączka (cykle 30-to dniowe). 25.12.2015 ostre skurcze macicy bez krwawienia. W nowym roku pozytywne testy ciążowe i wizyta u lekarza 4.01.2016 - podczas której lekarz nie znalazł pęcherzyka. BetaHCG na cito z wynikiem 194 (wg normy naszego szpitala 6 tc). Kolejne USG i dalej nic nie widać. Położono mnie do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej, lub obumarłej. Kolejne bHCG po dwóch dniach - urosło do 395. Ordynator odesłał mnie do domu, kazał czekać i za tydzień na wizytę. Moje pytanie to -
1) czy bHCG jest właściwe dla 6 tc, czy odpowiada (bardziej) wczesnej ciąży?
2) czy na USG można dostrzec ciążę pozamaciczną (jeśli tak, to w jakim tygodniu)??
Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witaj Majka.
Tak u mnie już prawe wszystko się wyjaśniło i to dzięki temu że czekałam - tak jak lekarze zalecili. Po tygodniu od wyjścia za szpitala ponownie zrobiłam poziom bHCG (wzrósł prawidłowo). Pobiegłam zrobić USG i w końcu było coś widać (w macicy), a dokładnie pęcherzyk 8mm. Po dwóch dniach kolejne USG i już było widać ciałko żółte. W związku z powyższym ciąża okazała się ciążą prawidłową - czyli nie pozamaciczną, jednak okazało się także, że jest o około 2 do 3 tygodni młodsza niż wynikałoby to z daty ostatniej miesiączki.
Podsumowując - trzeba mieć nadzieję że wszystko będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...