Skocz do zawartości
Forum

Problem z widzeniem robactwa u osób starszych.


Gość kvd57

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch miesięcy moja babcia nie potrafi zasnąć gdyż widzi i czuje chodzące po niej robactwo. Na początku gdy problem wydawał się błahy dawaliśmy jej różne nieszkodliwe odświeżacze powietrza z tłumaczeniem ,że to preparaty na ów robactwo. Jednak z czasem jest gorzej, babcia ciągle płacze, nie sypia. Chodzimy z nią od jednego lekarza do drugiego, a tak na prawdę żaden z nich nie umie pomóc. Psychiatra po wystawieniu diagnozy, przepisał leki które po pierwszej wizycie spowodowały u babci drganie rąk. Za drugim razem przepisał inne które zaś spowodowały osłabienie i słaby puls. Nie wiem sama już co robić. Serce mi pęka gdy widzę zapłakane oczy osoby która tyle dla mnie wycierpiała a ja nie umiem jej pomóc.

Odnośnik do komentarza

To tak jest ,coś za coś,leki na jedno pomagają ,a na drugie mogą szkodzić,
jedynie psychiatra może tu pomóc ,próbujcie , w końcu dopasuje lek.
Nie wiem czy to nerwica natręctw,czy może jest to spowodowane niedotlenieniem mózgu... ,lekarz postawił diagnozę?Jaką?
Ja miałam swego czasu problem z ciocią ,która widziała i słyszała rzeczy których nie było,ale leki od psychiatry pomagały,wiem ,że jeden miała na dotlenienie mózgu.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Podejrzewam, że babcia cierpi na halucynozę pasożytniczą, tzn. widzi i czuje robaki na skórze, których w rzeczywistości nie ma. Typowym objawem są omamy cenestetyczne (dotykowe), inaczej zwane formikacjami, którym towarzyszy przekonanie, że po skórze lub pod nią przemieszczają się larwy, robaki, owady, pasożyty i inne insekty. Tego typu objawy pojawiają się u osób uzależnionych od narkotyków albo u osób starszych. Konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry, który w końcu dobierze babci odpowiednie leki. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...