Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc koleżance, która ma nadpobudliwe dziecko?


Gość mija8997

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mija8997

Witam:) Mam koleżankę która ma syna ma 3latka i 5 miesięcy jest bardzo żywy jest dzieckiem które nie usiedzi na miejscu musi tam iść to dotknąć,ma być tak jak on chce,a jeśli ona nie chce go puścić za rączkę to ją gryzie aż ona ustąpi.Musi się z nim co chwile szarpać. Może to nie moja sprawa ale mi koleżanki jest żal często płacze że nie może dać sobie z nim rady tłumaczy mu że tam ulica tego nie wolno ale do niego to nie dochodzi. Pytała się już lekarzy opowiadała co on robi ale oni odpowiadają że pani tak go wychowała albo że po prostu taki jest i nic się nie da zmienić!. Ale ja w to nie wierze i da się jakoś pomóc jej i synkowi:) Teraz oczekuje drugiego dziecka co zrobić żeby jej pomóc? żeby synek się uspokoił??Żeby sama zaczęła się uspokajać!! Gdybym ja była na jej miejscu też by mi pomagała!! Mija 8997

Odnośnik do komentarza

Jeśli coś takiego się dzieje, to może być to wina złego podejścia do dziecka. Być może synek ma złe wzorce dookoła i naśladuje je (np. rówieśników itp.) . Na pewno można na to zaradzić. Proponuję, by koleznaka skontaktowała się z osobą, która zajmuje się profesjonalnie wychowywaniem dzieci, ewentualnie poczytała jakieś ksiązki na ten temat. Czasem to wystarczy by zdjagnozowac gdzie leży problem. W nawale obowiązków rodzice często nie zauważają, że coś źle robia co później wpływa na zachowanie dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...