Skocz do zawartości
Forum

Trudności z przybraniem na wadze przy wegetarianizmie


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, a mianowicie jest nim moja waga. Mam 15 lat, 164 cm i 39 kg. Wiem, że mam sporą niedowagę, ale nie mogę przytyć... Odżywiam się normalnie, ale uwzględnię też to, że jestem wegetarianką od roku, co myślę, że nie ma na to żadnego wpływu, bo z niedowagą droczę się od wielu lat. Proszę o jakąkolwiek poradę czy pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Przy takiej niedowadze utrzymującej się przez długi okres konieczna jest wizyta u lekarza oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych. Jest to bardzo niebezpieczny stan, w którym organizm zaczyna trawić sam siebie co prowadzi do utraty tkanki mięśniowej i wyniszczenia organizmu. Najlepiej by było jakbyś zrezygnowała z diety wegetariańskiej, ponieważ posiłki w niej przyrządzane są niskokaloryczne. Nie napisałaś jaką odmianę wegetarianizmu przyjęłaś. Jeśli możesz to spożywaj dużo makaronów, kasz, ryżu ( białego i brązowego), serów ( białych i żółtych), jogurtów, ale także białego pieczywa, wyrobów z mąki pszennej. Jedz większe porcje w równych odstępach czasowych mniej więcej co 3-4 godziny. Po obiedzie zrób sobie 30 minutową drzemkę. Do potraw możesz dodawać oleju np z pestek winogron ( bez smaku i zapachu), orzechów włoskich ( idealny do sałatek, o przyjemnym orzechowym zapachu i smaku) czy innych. Urozmaicą one Twoją dietę i podwyższą kaloryczność potraw.
Możesz także na podwieczorek zjeść 3 - 4 kostki czekolady. Jeśli pomimo tego nie przytyjesz koniecznie udaj się do lekarza i i dietetyka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...