Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku glukozy w ciąży


Gość kwiatuszek997

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwiatuszek997

Jestem w 30 tyg ciąży i wczoraj odebrałam swoje wyniki badań glukozy dla kobiet w ciąży. Na czczo - 77mg/dl 1h - 158mg/dl 2h - 204 mg/dl A zatem proszę odpowiedzieć czy mam cukrzyce ciążową, jak powinnam postępować?? Martwie się, choć miałam robione usg 4d z przepływami i dziecko jest zdrów jak ryba a jego waga wynosi 1540g.

Odnośnik do komentarza
Gość wroclawianin

Witam! Około trzech miesięcy temu zrobiłem badania na cukier (krzywa cukrowa) i dowiedziałem się, że mam stan przedcukrzycowy. Wynik na czczo to 93, po obciążeniu po 2 godzinach 172. Niestety lekarz nie udzielił, albo nie chciał udizelić mi infrofmacji co i jak. Chciałbym wiedizieć czy stan przedcukrzycowy może ustąpić, jeśil schudnę. Chcę dodać że na moment stwierdzenia stanu przedcukrzycowego ważyłem 103 kg przy wzroście 161 cm, mam 42 lata. Teraz waże 92 kg, więc chudłem około 10 kg. W zeszłym tygodniu znowu zrobiłem krzywą cukrową. Wynik to 92 na czczo i 170 po 2 godzinach, a więc bez zmian. Mam zamiar dalej chudnąć, kwestia ile i czy cukier może wrócić do normy, czy to juz na całe życie będę chorym człowiekiem nawet jak schudnę? Od trzech miesięcy codziennie chodze do pracy na piechotę, zacząłem intensywne spacery. Ogólnie jestem przerażony zaistniałą sytuacją. Moje pytanie - czy stan przedcukrzycowy może się wycofać i zamienić się w stan normalnego zdrowego człowieka? Będę bardzo wdzięczny za kompetętną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie dziś robiłam test obciążenia glukozą 75g i zastanawiam się czy wynik może być w jakikolwiek sposób sfałszowany przez to, że wczoraj nie jadłam w zasadzie nic słodkiego oprócz banana i mało słodziłam herbatę? Posiłki jadłam normalnie. Wynik: na czczo 78, a po 2 godzinach 113. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Beata Kłoczko

Nie martw się. Cukrzyca ciążowa to częsta przypadłość kobiet w ciąży. Choroba ta przechodzi po urodzeniu dziecka. Ze swoimi wynikami powinnaś zgłosić się do lekarza. On na postawi diagnozę i zaleci ci dalsze postępowanie. W wypadku cukrzycy będziesz musiała przestrzegać diety.

Odnośnik do komentarza
Gość natalia pawlunio

witam, chciałam się dowiedzieć czy moje wyniki są prawidłowe: 23 tc,
Glukoza w osoczu
4 mmol/l [ 3.9 - 5.5 ]
Test OGTT 50 G NA CZCZO
Glukoza w osoczu
7.1 H mmol/l [ 3.9 - 5.5 ] test OGTT 50g w 60 nim
pozdrwaim

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...