Skocz do zawartości
Forum

Plamienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych


Gość Zielona herbata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielona herbata

Tabletki stosowałam w celu wyleczenia trądziku przez 6 miesięcy. Podczas 5 opakowania miałam grypę jelitową co spowodowało, że co jednego dnia wzięłam 2 tabletki i za dwa dni kolejne dwie. Krwawienie z odstawienia dostałam 8 dnia i było bardziej skąpe niż zwykle. Podczas 6 opakowania nie pominęłam żadnej tabletki i wszystkie brałam o właściwej porze, jednak od połowy tego opakowanie pojawiły się plamienia, raz większe, raz mniejsze. Obecnie jestem w trakcie 7 dniowej przerwy po opakowaniu, krwawienia z odstawienia jeszcze nie dostałam, ale plamienie się zwiększyło.

Dodam, że ostatnio miałam sporo stresujących sytuacji i piję multiwitaminę zakupioną bez recepty ( a czytałam, że takie preparaty też mogą wpłynąć na pojawienie się plamień). 6 opakowanie było moim ostatnim i nie zamierzam w najbliższym czasie zażywać tabletek antykoncepcyjnych. Niemniej jednak to krwawienie mnie martwi i chciałabym się dowiedzieć jaka może być tego przyczyna, a wizytę u ginekologa mam dopiero 8 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Gość urszula9

Te podwójne dawki tabletek mogły zaburzyć gospodarkę hormonalną, dodatkowo jak twierdzisz multiwitamina może mieć wpływ na plamienia. Do czasu wizyty u lekarza pozostaje cierpliwie czekać. Prawdopodobnie to nic takiego, uciążliwa dolegliwość, ale na pewno w końcu przejdzie. Hormony się ustabilizują i te multiwitaminy chyba też w końcu odstawisz. Po wyeliminowaniu przyczyn znikają ich następstwa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...