Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć 40 kg niekoniecznie w krótkim czasie?


Gość A.T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat i ważę 97kg. To strasznie dużo dlatego zależy mi na zrzuceniu ok 30-40kg dodam że mierze 168cm . Zdaje sobie sprawę że moja waga jest straszna dlatego pisze o poradę . Moje posiłki są nie regularne ze względu na zróżnicowany czas nauki. Staram się aktywnie spędzać czas jednak to nie pomaga. Chciała bym wiedzieć w jaki sposób i czy 40kg w ciągu np roku to odpowiednie tępo?

Odnośnik do komentarza

W tej chwili masz pierwszy stopień otyłości, zgodnie z wyliczeniem BMI. Na pewno musisz schudnąć, ale 40 kg to chyba przesada... Poza tym wyobraź sobie jakby wyglądała Twoja skóra po takiej utracie wagi... jak za duże opakowanie. 30 kg to też za dużo jak na jeden rok. Dietę powinnaś ustalić z dietetykiem, więc zalecam wizytę. Natomiast bardzo ważne są regularne posiłki, unikanie tuczących potraw, ale przede wszystkim aktywność fizyczna. Idzie wiosna, pogoda jest całkiem przyjemna, więc może rower? rolki? bieganie? Oczywiście basen i wszelkie sporty są wskazane. Najważniejsze, abyś robiła coś co lubisz, bo dzięki temu nie zniechęcisz się tak szybko.

Odnośnik do komentarza

40 kilogramów to stanowczo za dużo. Jeśli chcesz jednak schudnąć to ogranicz porcję jedzenia spożywaną na raz. Ilość posiłków zwiększ do 4-5, powinny być one jedzone co 3-4 godzin. Postaraj się jeść je regularnie, ponieważ uregulujesz sobie tym przemianę materii. Unikaj jedzenia fast foodów i słodyczy oraz innych niezdrowych przekąsek np chips czy orzeszków ziemnych. Jedz dużo warzyw i owoców oraz pij dużo płynów.warzywa posiadają mniej kalorii w odróżnieniu od słodyczy , zwierają błonnik dzięki któremu będziesz dłużej czuł się syty.Źródłem błonnika oprócz warzyw i owoców są: kasze, pieczywo z mąki pełnoziarnistej, brązowy ryż oraz suszone owoce. Te ostatnie jednak są bardzo kaloryczne dlatego nie polecam ich w przypadku kiedy zależy nam na spadku wagi. Pamiętaj jednak aby nie pić napoi kolorowych, ponieważ posiadają one duża ilość kalorii.
Do tego konieczne będzie zwieszenie aktywności fizycznej. Zacznij uprawiać jakiś sport. to najlepsze i najzdrowsze odchudzanie jakie istnieje,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...