Skocz do zawartości
Forum

grupa III w cytologii


Gość rota88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Dzisiaj byłam u ginekologa.
wynik mojego badania cytologicznego juz po raz drugi stwierdza III grupe:
opis wyniku:
czynniki infekcyjne: bakterie morfologiczne odpowiadające Actinomyces sp..
Inne zmiany nienowotworowe: odczynowe zmiany komó,rkowe związane z zapaleniem (lącznie z typowymi zmianami naprawczymi).
Atypowe komórki gruczołowe (AGC): endocerwikalne.
Sama nie wiem co to oznacza. Dostałam antybiotyk i tabletki oraz skierowanie na kolposkopie:(.
Proszę napiszcie mi cos wiecej na ten temat bo bardzo sie boję. Staramy si z partnerem o dziecko i boje sie ze nie bede mogla zajsc w ciaze a mam dopiero 27 lat

Odnośnik do komentarza

Mam złe wyniki histo z szyjki macicy chciałabym aby ktoś mi szczerze odpowiedział co wynika z tych opisów. Czy wynik wskazuje w jakim miejscu jest ta zmiana i z czym to się wiąże. 3 miesiace temu miałam usuwanego polipa endometrialnego. Nie mam jeszcze dzieci a z mężem podjęliśmy decyzję że będzie to w tym roku, gdyż wcześniej borykałam się z chorobami, a teraz jeszcze to. Lekarz stwierdził że dopiero w momencie zabiegu może stwierdzić jak daleko może skrócić szyjkę i okaże się czy będę mogła mieć dzieci. Proszę o szczerą odpowiedź co poza tym wynika z tego badania histo.
I. Wycinki celowe z szyjki macicy – „ Fragmenty szyjki macicy z obecnością akantotycznie rozrośniętego nabłonka tarczy, wykazującego w jednym z trzech wycinków zmianę o charakterze CIN III (Cervical Intraepithelial Neoplasia III) z „ tapetowaniem gruczołów” oraz błoną śluzową kanału, z echami ogniskowego przewlekłego zaostrzonego zapalenia dużego stopnia w podścielisku.
II. Wyskrobiny z kanału szyjki macicy – Krew, śluz, śladowe fragmenty błony śluzowej kanału szyki oraz fragmenty błony śluzowej jamy macicy z cechami fazy proliferacyjnej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...