Skocz do zawartości
Forum

Czy to anoreksja?


Gość Lilijana0987

Rekomendowane odpowiedzi

Moim problemem jest stosunek do jedzenia i mojej wagi, wyglądu. Od kilku miesięcy się nadmiernie odchudzam. Straciłam dziewięćnaście kilogramów prawie nic nie jedząc. Obsesyjnie liczę kalorie, sprawdzam skład jedzenia, jem tylko zdrową żywność. Zauważyłam u siebie strach przed inną żywnością, niechęć i wstręt. Nienawidzę siebie, mam niską samoocenę. Boję się i nie chcę więcej już tyć. Według kalkulatora moje bmi wynosi teraz 15,6. Nie umiem zmusić się do jedzenia. Sporadycznie nadużywam środków przeczyszczających. Średnio raz lub dwa razy w tygodniu celowo się przejadam i wymiotuje. Myślę, że chyba straciłam nad tym już kontrolę. Nie umiem przestać się odchudzać. Nie radzę sobie ze sobą. Nie mam na nic siły, ani motywacji. Czuję się wypruta z życia. Mam myśli samobójcze, stany lękowe i depresyjne. Gdzie szukać pomocy? Z mamą nie umiem o tym porozmawiać, do pedagog szkolnej czy wychowawcy nie pójdę za nic. A pełnoletność osiągam dopiero za dwa miesiące. Czy nadaję się na leczenie szpitalne? Czy to byłoby konieczne przy moim stanie psychicznym i niezbyt dobrym fizycznym. Czy to naprawdę anoreksja? Dodam, że problemy z jedzeniem występowały już u mnie od kilku lat.

Odnośnik do komentarza

Nie da się postawić diagnozy przez Internet, ale słusznie podejrzewasz u siebie zaburzenia odżywiania. Uważam, że źle robisz, milcząc o swoich kłopotach. Twoja mama mogłaby być dla Ciebie nieocenionym wsparciem w trudnych chwilach. Porozmawiaj z nią spokojnie i pozwól sobie pomóc. Podejrzewam, że bez pomocy lekarza się nie obejdzie. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Twój opis wskazuje na zaburzenia odżywiania. Dodatkowo BMI jest bardzo niskie, co wiąże się z wieloma negatywnymi skutkami dla zdrowia. Najlepiej jeżeli pomógłby Ci psycholog, ale czy na chwilę obecną masz jakąś bliską osobę z którą rozmawiasz i zauważa Twoje błędne postępowanie?

Odnośnik do komentarza

Witam,
pani BMI wskazuje, że jest duże ryzyko negatywnych konsekwencji dla pani zdrowia. Warto byłoby zrobić podstawowe badania lekarskie aby zobaczyć czy wszystko jest ok. Diagnozy zaburzeń odżywiania, ani żadnych innych tak naprawdę, nie można postawić przez internet. Sugeruję udanie się na konsultację do psychoterapeuty - np. na NFZ do Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. Nie warto czekać bo im szybciej uda się pani znaleźć pomoc tym lepiej. Czasem trudno jest otworzyć się przed obcą osobą nawet jeśli to lekarz czy psycholog. Łatwiej jest pisać na forum czy rozmawiać z przyjaciółmi, ale to właśnie osoby specjalnie szkolące się w takich problemach mogą pani najlepiej pomóc.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
psychoterapia w Poznaniu: http://poznacsiebie.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...