Skocz do zawartości
Forum

Czy ja to ja?


Gość olaolaolaolaola

Rekomendowane odpowiedzi

Gość olaolaolaolaola

Witam,
mam 19 lat i ok dwóch lat temu zdiagnozowano u mnie BPD i niedawno F19.
Od ok dwóch miesięcy codziennie palę marihuanę ok 3 razy dziennie. W "międzyczasie" brałam też innne substancje psychoaktywne.
Od pewnego czasu mam specyficzne stany. Właściwie nie wiem od jak dawna. Mam wrażenie,że czuję kogoś obecność za mną i jestem śledzona.
Wydaje mi się,jakbym trochę przeszła w inny przerażający wymiar.
Boję się patrzeć np na siebie w lustrze momentami,bo mam wrażenie,że widzę kogoś obcego, kogoś przerażającego.
Czuję się odrealniona,jak za mgłą.
Uciekam,bo mam wrażenie,jakby za chwilę miała stać mi się krzywda. Jakby jakaś negatywna "siła" mnie goniła i miała mną zawładnąć....
Mam gonitwe myśli. Ciągle myślę inaczej,a robię inaczej. Ostatnio zorientowałam się,że z 15 minut sama w domu na głos prowadzę "dialog" ze sobą.
Czy to już coś wykraczającego poza borderline,coś innego?
Czy jest to coś,czego wynikiem mogą być substancje psychoaktywne?
Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim nie panikuj, bo po substancjach psychoaktywnych przejściowo można sobie coś takiego zrobić i to co piszesz jest normalne.

Teraz tak: jak palisz marihuanę i nie kontrolujesz fazy, to mogą się pojawić niechciane emocje, które są kompletnie irracjonalne. Żeby palić trzeba mieć jakąś kontrolę, a przy BPD z tego co wiem emocje nieraz przejmują kontrolę nad logiką. Potrzebny jest Ci trening mentalny, medytacja, wyciszenie. Przede wszystkim powinnaś zdać sobie sprawę z tego, że Twoje lęki to iluzja.

Odnośnik do komentarza

Skoro masz rozpoznanie F19 - zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania spowodowane używaniem wielu narkotyków i innych substancji psychoaktywnych - to Twoje objawy są "uzasadnione". Podejrzewam, że odczucia obecności kogoś, poczucie bycia śledzoną, prowadzenie rozmów na głos sama ze sobą wynikają z zażywania substancji psychoaktywnych. Czy leczysz się jakoś?

Odnośnik do komentarza
Gość olaolaolaolaola

Dziękuje za odpowiedzi!
Obecnie nie chodzę na żadną psychoterapię, w wakacje leżałam w szpitalu i zażywam ok dwóch lat leki.

Podczas palenia nie pojawiają się "niekontrolowane fazy",występowały tylko na początku.
Rozpoczęłam od niedawna medytację,wiele się zmieniło w moim toku myślenia i byłam pewna,że takie stany jak opisywałam nie będą miały już miejsca.
Problem w tym,że w jednej chwili np. myślę,że jestem wartościową osobą i rozpiera mnie od środka euforia,a za minutę jest całkiem na odwrót. I tak z wieloma rzeczami.

Mam taki chaos w głowie,że nie potrafię teraz nie myśleć o niczym,wyłączyć się.
W każdym razie bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...