Skocz do zawartości
Forum

Miesiączka a odchudzanie


Gość znajdzmnie94

Rekomendowane odpowiedzi

Gość znajdzmnie94

Witam ;) Mam 18 lat. Okres miałam dostać 2 dni temu. Przed każdym okresem jakiś tydzień bolą mnie piersi, teraz w ogóle. Odchudzam się od 10 stycznia, prowadzę dietę 1500kcal i ćwiczę 6 razy w tygodniu, ćwiczenia po średnio 35-40 min. W 6 tyg schudłam lekko ponad 5 kg. 27 stycznia dostałam okres normalnie, jeszcze 2 dni przed terminem. Mój cykl trwa około 30-32 dni. Kilka tygodni temu uprawiałam z chłopakiem peeting. Ja mu robiłam dobrze ustami, po czym zaczeliśmy się całować i on mi robił dobrze ustami.. Moje pytanie jest następujące.. czy mógł jakimś sposobem przenieść swoje plemniki które mu 'dałam' całując się z nim w moje miejsca intymne i czy mogło pójść to głębiej ? Czy ten spóźniający się okres może być przez diete ? Jeszcze dodam ze przed okresem jakiś dzień, dwa mam rozwolnienie i tak miałam kilka ndi temu lecz okresu jak nie było tak nie ma. I ten ból piersi, który nie wystąpił..

Odnośnik do komentarza

Zanik okresu może być spowodowany dietą. Dieta 1500kcal jest katorżnicza dla organizmu. Moja koleżanka odchudzała się i przez rok nie miała okresu. Jeżeli obawiasz się, że jesteś w ciąży, zrób sobie test ciążowy. Choć to jest małoprawdopodobne, być w ten sposób zaszła w ciążę.

Odnośnik do komentarza

W Twoim przypadku zanik miesiączki wiąże się prawdopodobnie z odchudzaniem, zmiana trybu życia, stres, dieta to główne czynniki, które powodują rozregulowanie się cyklu. Świadczy to także o tym, że być może Twój organizm potrzebuje więcej kalorii i dieta jest za rygorystyczna skoro doszło do zaprzestania krwawienia. Najlepiej, jakbyś skonsultowała tę dietę z dietetykiem, który powie Ci czy jest dla Ciebie odpowiednia. Co do pettingu, w zasadzie nie ma ryzyka zapłodnienia, ponieważ nie współżyliście ze sobą, a przez seks oralny nie dochodzi do zapłodnienia.

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam 17 lat moje miesiączki są regularne. Ostatni sporo schudłam ważę 48 kg. Mama zaczęła mi wmawiać że jeżeli będę nadal to robić to może zatrzymać mi się miesiączka. Wiem, że to prawda. Nie martwiłam się tym bo nadal miesiączkuję normalnie
Jednak z miesiąca na miesiąc krwawienie jest coraz mniejsze. Czy to są objawy zaniku miesiączki? Czy mogę nadal się odchudzać i jak robić to w racjonalny sposób? Chciałabym się jeszcze dowiedzieć czy miesiączki powracają i jakie mogą być tego wszystkiego konsekwencje? Bardzo proszę o pomoc, to dla mnie bardzo ważne
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Lawendowa

jeśli się odchudzasz to organizm nie che się osłabiać szczególnie jeśli robisz w głupi i nieodpowiedzialny sposób.
Czy miesiaczki wracają? Wracają ale nie zgadniesz po jakim czasie, u jednych od razu a u innych po roku lub kilku mieisącach. Konsekwencją nieodpowiedzialnego odchudzania może być rozregulowanie gospodarki hormonalnej organizmu a ją potem wyregulować jest strasznie ciężko

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...