Skocz do zawartości
Forum

prośba o interpetacje EKG i ECHO


Gość Niespokojny ojciec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niespokojny ojciec

Witam. Bardzo proszę o interpretację Echa serduszka mojego synka. Podaje dane z wypisu:
Diagnostyka wstępna Masa ciała: 3,3kg wzrost: 57cm
EKG
EKG spoczynkowe Rytm miarowy,zatokowy 160/min. Normogram PQ=100ms. QRS=60ms.QT=240ms
ECHO
Podczas badania dziecko było bardzo niespokojne!!(2 miesiące ma mój syn, po długiej podróży do szpitala a do tego zimny żel )
Relacje komór i przedsionków, odejście dużych naczyń, spływy żylne-prawidłowe.
LV:2,3/1,54cm,(N do 2,26/1,53cm), SF=37%,LVEF=69%, RV:0,75cm IVS:0,3cm, LVPW:0,2cm
Ao:0,8cm, zastawka 3-płatkowa, łuk lewostronny, prawidłowy,MFV w AoA i AoD=1,3m/s., MFV w AoAbd typu tętniczego.
PA:0,9cm, prawidłowa MFV=0,8cmm/s.., faza zwrotna do RA w normie.
Poszerzona zatoka wieńcowa 0,4cm. Zachowana ciągłość IVS.
ASD II o średnicy 0,35-0,4 cm z przeciekiem L-P. Struny rzekome w LV- bez znaczenia hemodynamicznego.
WNIOSKI: ASD II. MAPCA*s?. MI Ist. Do obserwacji LV.

Epikryza:
Niemowlę 2 miesięczne z wrodzoną wadą serca pod postacią ubytku między przedsionkowego typu ASD II, z powiększeniem lewej komory, z podejrzeniem sekwestu płucnego przyjęte do Kliniki Kardiologii Dziecięcej celem aktualnej oceny układu krążenia.
Dziecko w ciąży II bliźniaczej, urodzone przez cesarskie cięcie , w 34 tygodniu ciąży, z masą ciała 1210g, Apgar 8/8/9. Wada serca jak wyżej rozpoznana prenatalnie. Aktualnie przyjmuje spironolakton.

Chciałbym żebyście to z interpretowali na prosty język nie medyczny. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...