Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na leczenie szumów usznych


Gość d...u

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szumy uszne od 1,5 mies. Pisałam juz na forum odp kajetany, a czy nie ma innej alternatywy? Ja nie jestem w stanie aż tak daleko jechać tzn ze mam sie tak męczyć? Moze jakies inne propozycje? W woj dolnośląskim. A odp o przeplykaniu uszu to miał być żart? Ja byłam u trzech laryngologów to chyba by sie zorientowali ze trzeba uszy przeczyścić ? Pozdr i prosze i pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość aneczkaja

Szumy uszne jeżeli nie są przyczyną zapalenia trąbek słuchowych, woskowiny w uszach to raczej już nie ustąpią . Jest to tragedia na samym początku dla każdego kogo ta choroba dotknęła. Niestety nie ma na to lekarstwa ,jedynie co to można łagodzić objawy zażywając tabletki ziołowe typu Tone ,Tanakan, Ginko Biloba i leki na receptę poprawiające ukrwienie .
Lekarz który zajmuje się szumami usznymi jeden z lepszych specjalistów to dr Piotr Kotyło z Łodzi,poszukaj informacji w internecie o tym lekarzu ,na Kajetany będziesz czekał z 1,5 roku na wizytę tam nie przyjmują prywatnie .
Przyczyną szumów usznych najczęściej jest uszkodzenie ślimaka ,być może na skutek urazu akustycznego ,być może od nurkowania, być może na skutek choroby immunologicznej , na skutek niedotlenienia nawet ze stresu.

Zbadaj sobie trąbki słuchowe czy nie masz tam obrzęku , sprawdź czy nie masz powiększonych migdałów lub zmian przerostowych w nosie, czy masz zdrowe zatoki. Zrób sobie badania niech lekarz endoskopem zobaczy co dzieje się w nosogardle i wały okołotrąbkowe.

Jedynie jakie jest w tym pocieszenie ,że po około 2 ,3 latach Twój mózg przyzwyczai się do tych szumów i nie będzie Ci to tak już przeszkadzać . Zbadaj słuch przede wszystkim.

Lekarze na ogół ignorują takie problemy ,które jest trudno leczyć . Głowa do góry zrób badania i zobaczysz co wyjdzie ,może masz problem z jakimś przewlekającym stanem zapalnym w uszach, trąbkach i wszystko się wyjaśni.

Jak się okaże ,że jest to od uszkodzenia ślimaka ,ucha wewnętrznego to raczej trzeba będzie brać leki dotleniające i wspomagające krążenie wtedy te szumy będą cichsze ale nie od razu ,bo tabletki działają dopiero po jakimś czasie .

Będzie dobrze , bardzo współczuję bo jest to straszna dolegliwość i nie zrozumie tego nikt jak ten kto z tym problemem musi żyć na co dzień.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Szumi las

Dziekuję za odp
Więcej my sami napiszemy aniżeli lekarze
Zrobiłam rezonans nerwów słuch, doplera, morfologię, tsh,bad słuchu, bad mikroskopem wszystko ok jedynie w badaniu tympanometrem kontralateralne odruchy brak-cokolwiek to znaczy
Co jeszcze zrobić? Jakieś badanie? Ja juz zaczynam wariować. U mnie zaczęło sie od siedzenia w przeciągu i wieczorem umycia głowy i wysuszenia włosów masakra

Odnośnik do komentarza

Weź nie przypominaj mi o szumach usznych, bo to złe wspomnienie z mojego życia. Aż mi się teraz ciężej zaczęło oddychać. I zacząłem się bać. Dużo przez nie straciłem. I nie byłem też w stanie nic zrobić. Aby się ich pozbyć zrobiłem wszystko. Po pierwsze rzuciłem pracę. Serio. Nie mając drugiej, a pracowałem na słuchawce (niby miałem w tej pracy przyszłość). A później relaks, cisza, spokój. Relaks jest ważny, mówię z własnego doświadczenia. Możesz kupić jakiś masażer zawsze. Na przykład tu dokonasz zakupu. No i cisza. Spokój. Odosobnienie. Tak. Odosobnienie, aby było cicho. Oj, było to ciężkie, bo przecież ludzie to zwierzęta stadne. Eh. Ale dzisiaj jest spoko. Udało mi się ich pozbyć. Najwidoczniej uszkodzenie wewnątrz nie było nie do pokonania. Najwidoczniej miałem jakieś zapalenie. Ale już od dłuższego czasu nie mam szumów. I odpukać w niemalowane ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Gasoline

Dobrze jest nie stosować jedynie metod podanych w sieci ale poczytac sobie o możliwości wybrania się na badanie słuchu. Zaburzenia słuchu u kazdego objawiają się inaczej oraz są osoby, u których w pierwszej kolejności pojawiaja się właśnie szumy uszne. Nie jest to nic przyjemnego i nie powinno się tego na pewno bagatelizować bo potem można nabawić się znacznie większych problemów.

Dobrze jest jeszcze poczytac sobie o tych aparatach:

https://www.bernafon.pl/products

Jest to juz najnowsza technologia. 

Odnośnik do komentarza

Zajmuję się akupunkturą - może komuś się przyda.

Przychodzi do mnie naprawdę dużo pacjentów z szumami usznymi. Nie leczy się ich łatwo i sukces w postaci ustąpienia szumów usznych po kilku zabiegach akupunktury jest w zaledwie połowie przypadków. U pozostałych osób leczenie ciągnie się długo i poprawa nie jest duża. Zdecydowanie gorzej leczą się szumy uszne z przyczyn niedoborowych wg diagnozy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Natomiast każdy przypadek jest inny i właściwie od przyczyny szumów zależą rokowania wyleczenia. Dlatego, jeśli nie znaleźliście jeszcze swojego sposobu na szumy uszne - może to będzie droga dla Was. 

Dla zainteresowanych podaję przypadek jednego z moich pacjentów: https://www.gabinet-akupunktury.pl/post/szumy-w-uszach-akupunktura-studium-przypadku.

Weźcie tylko pod uwagę, że w akupunkturze każdy przypadek jest szyty na miarę i jego skuteczność jest mocno uzależniona od kompetencji terapeuty, który musi zrobić trafną diagnozę, ustalić strategię i dobrać punkty, dlatego poszukajcie dobrego specjalisty.

Edytowane przez JoannaZielin
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...