Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od kilku lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Pierwszy dzień brania to zawsze środa z danego blistra, a więc ostatni dzień brania to wtorek. Okres zazwyczaj pojawia się w sobotę. Zawsze przyjmuję rano około godziny 6.00, kiedy idę do pracy. Natomiast będąc na wakacjach przyjmowała około 08.00 - 09.00. Zapomniałam ostatniej tabletki, którą powinnam wziąć we wtorek rano (ostatniej z blistra) będąc właśnie na wakacjach. Zorientowała się tego samego dnia we wtorek ale koło godziny 22.00, więc opóźnienie wynosi 13-14h. Kiedy się zorientowałam to szybko wzięłam tą ostatnią tabletkę, natomiast, kiedy powinnam teraz zacząć nowy blister, którego dnia tygodnia? We wtorek czy w środę?

Odnośnik do komentarza

witam. wczoraj uprawialam seks wieczorem, zapomnialam o tabletce antykoncepcyjnej, ktora wzielam po 12h, aczkolwiem bylam w aptece po tabletke 72h, dzisiaj powinnam wziac ostatnia tabletke z opakowania, jakie sa mozliwosci abym nie przestawiala sobie dat w braniu tabletek??co jutro? robic przerwe?

Odnośnik do komentarza

Aby rozwiazac swoje wątpliwości postanowilam tu napisać . Stosuje antykoncepcje od dluzszego czas , jednak w tym miesiącu zgubilam jedną tabletke (nie wiem jak to zrobiłam) i wychodzi na to ze moja przerwa wynosi 8 dni . Moje pytanie brzmi czy moge wykluczyc ciążę jeśli w 20 dniu uprawialam seks bez.dodatkowego zabezpieczenia ?

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałabym zapytać o szybką poradę. Biorę tabletki Vixpo (24+4) w ostatnim tygodniu 15-24 byłam chora (biegunka ) nie jestem przekonana co do ich skuteczności . Dzisiaj mam wziąć ostatnią tabletke z opakowania. Czy mogę nie brać jej i przerwać tabletki i zacząć w pierwszy dzień miesiączki dla własnego spokoju ducha ? Krwawienie mam dostać za 2-3 dni . Czy mogę mieć taką krótką przerwę? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...