Skocz do zawartości
Forum

Postępowanie po założeniu niebieskie karty


Gość d...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.jestem mama dwojki dzieci i w 4 msc ciazy.mieszkam razem z ojcem dzieci i jego rodzina.dwa razy byla u nas policja bo po pijanemu sie awanurowal i wszystko rozwalal.policja zalozyla mi niebieska karte.ostatnio dostal wezwanie z gminy o rozwiazywaniu problemow alkocholowych.i tam mu pow.ze przysla kogos kto bd siedzial ze mna caly dzien i patrzyl mi na rece i mnie pouczal.czy tak wolno?

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem, Ty dostałaś niebieską kartę, czy Twój facet?
Żadna niebieska karta Ci nie pomoże, bo na własne życzenie ugrzęzłaś w bagnie.
Nie rozumiem, jak można wejść w takie środowisko i zrobić sobie troje dzieci.
Jedyny ratunek dla Ciebie i dzieci, to wyprowadzka, znalezienie pracy i wywalczenie jakiś alimentów.
Domyślam się, że nie masz dokąd, pracujesz?
Niszczysz życie sobie, ale prze wszystkim dzieciom.

Odnośnik do komentarza

Niebieska karta zostaje założona osobie, która wszczyna awantury, będąc pod wpływem alkoholu. Ta karta została zatem założona nie Tobie, ale Twojemu mężowi. Niebieska karta składa się z dwóch części. W części A dokumentuje się zgłoszoną sytuację i co zastano na miejscu, a także jakie działania podjęto. Natomiast w karcie B opisuje się najważniejsze przestępstwa związane z przemocą domową oraz dane teleadresowe instytucji i organizacji pozarządowych, do których ofiara może się zwracać o pomoc. Karta A może stanowić dowód w postępowaniu procesowym w sytuacji, gdy ofiara postanowi złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Na podstawie tej karty właściwy funkcjonariusz dzielnicowy ma obowiązek w ciągu siedmiu dni odwiedzić rodzinę i przeprowadzić wywiad środowiskowy, a następnie monitorować sytuację odwiedzając dany adres nie rzadziej niż co miesiąc. To nie Tobie jednak dzielnicowy będzie się patrzył na ręce, ale Twojemu mężowi. Pomyśl o sobie i dzieciach i szukaj pomocy dla siebie. O wsparcie możesz się udać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej albo do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...