Skocz do zawartości
Forum

pomocy , leki antykoncepcyjne


Gość kass1245

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kass1245

Zaczynałam już 2 blister tabletek antykoncepcyjnych yasminelle zaczełam od soboty i brałam je 10 dni niestety zdażyła sie nagła wpadka i wziełam tabletke ellaone , na ulotce pisało żeby nie brać wówczas tabletek antykoncepcyjnych więc przerwałam w niedziele będzie już 7 dzień od kiedy nie biore tabletek i od zażycia ellaone . Czy moge je zacząć już normalnie brać tabletki pomimo tej 7 dniowej przerwy ?,czy musze czkeac na normalną miesiączke i wtedy zacząć blister od nowa , czy po prostu dokonczyc blister i poczekac na kolejną miesiączke , bo nie mam pojęcia jak dalej zażywać leki antykoncepcyjne

Odnośnik do komentarza

Przyjęcie tabletki po nie wyklucza stosowania regularnej antykoncepcji. Informacja z ulotki: "W przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej należy kontynuować jej zażywanie w sposób normalny po zażyciu EllaOne, jednak należy stosować prezerwatywy podczas każdego stosunku płciowego do czasu kolejnego cyklu miesiączkowego".
Jeśli przerwałaś stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, po 7 dniowej przerwie antykoncepcja nie będzie skuteczna. Powinnaś do końca tego cyklu dodatkowo się zabezpieczać i zacząć nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym dniu miesiączki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...