Skocz do zawartości
Forum

Starania o dziecko a nadwaga u partnera


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, staramy się z mężem o dziecko. pigulki odstawilam ponad pol roku temu, staramy sie od dwoch miesiecy, odkad sie stramy mam nieregularne cykle, czasem 5, 6 tygodni. ostatnio kupilam test lh, i tez nie jestem w ciazy. co teraz robic? . i czy problem może tkwić w tym, że moj maz ma nadwage? czy jesli schudnie, to nasze szanse na dziecko wzrosna? bardzo prosze o odpowiedz, zanim udam sie do swojego lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość Auuutica

Nadwaga u partnera nie wpływa negatywnie na próby poczęcia. To tylko nadwaga u kobiety może utrudniać zajście w ciążę. Ale jeśli obawiasz się o zdrowie i zdolności do prokreacji u swojego męża, to warto wykonać badanie nasienia. Ponadto przy próbach starań o ciążę warto udać się do ginekologa celem konsultacji i wykonania wszystkich potrzebnych badań, takich jak np. badania hormonów i TSH.

Odnośnik do komentarza

nadwaga nie powinna być takim problemem. jeśli masz jakieś wątpliwości powinnas udać się do ginekologa a ten zleci odpowiednie badania. Swoją drogą zamiast testów lh bardziej polecam tester na ślinę, bo jest wygodniejszy i wielokrotnego użytku. Z tego co widziałam na forum Afrodyta jest bardzo polecana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...