Skocz do zawartości
Forum

ciąża czy urojenia?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam 19 lat. Dziś mija 11 tydzień od początku mojej ostatniej miesiączki.
W ostatnim czasie nie uprawiałam seksu, a mimo to widzę u siebie większość objawów ciąży.
Jakieś dwa miesiące temu zauważyłam u siebie wzmożone pragnienie jak również bardzo częste oddawanie moczu oraz ogólne osłabienie i senność.
W okolicach pierwszej spodziewanej miesiączki pojawił się bój jajników i nadwrażliwość piersi, który potem na jakiś czas przeszedł, po czym powrócił i utrzymuje się do teraz.
Dwa tygodnie temu pojawił się bardzo wodnisty i obfity, po tygodniu konsystencja wróciła do normy, jednak nadal jest go bardzo dużo. W tym samym czasie zaczęłam odczuwać bóle i ogromne napompowanie brzucha pod pępkiem. Brzuch w tym miejscu jest lekko powiększony i twardawy.
Odczuwam również lekkie mdłości i zawroty głowy.

Logicznie rzecz ujmując, nie powinnam być w ciąży (brak stosunku), mimo to panicznie się jej boję.

Czy istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo ciąży bez stosunku (tudzież nawet pieszczot)?
Czy też może to być ciąża urojona (i czy w takim wypadku piersi i brzuch mogą być faktycznie powiększone)?
Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to rzadka dolegliwość, jednak w ostatnie miesiące były dla mnie bardzo stresujące. Czy może być to reakcja o podłożu nerwicowym (już jako 12-13 latka miałam lekkie lęki związane z niechcianą ciążą)?

monthly_2015_06/ciaza-czy-urojenia_3078.jpg

monthly_2015_06/ciaza-czy-urojenia_3079.jpg

monthly_2015_06/ciaza-czy-urojenia_3080.jpg

monthly_2015_06/ciaza-czy-urojenia_3081.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...