Skocz do zawartości
Forum

Czy jestem już wariatem ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat i moje problemy zaczęły sie nieco ponad miesiąc temu.

Tydzień przed Wielkanocą poczułem sie tragicznie tak koło 24 w nocy. Jak położyłem sie spać poczułem jakby przez moje ciało przechodziły dreszcze i jakbym nie mógł sie ruszać. Dlatego ze mieszkam sam wezwałem pogotowie. Ekg w porządku wiec kazali mi iść spać i pojechali. A ja nadal przy każdej próbie zaśnięcia czułem te dziwne dreszcze i uczucie braku ruchu. Przez cała noc spałem może 4 godziny , obudziłem sie cały spocony. Na następny dzień poszedłem do lekarza rodzinnego i ten mi powiedział ze to grypa i dał antybiotyk. Ale ja nie czułem ani kaszlu ani kataru. Po każdym zażyciu antybiotyku przez godzinę czułem sie jakbym nie żył - zero koncentracji, zero sił do życia. Po świętach wróciłem na studia ale po pięciu dniach rano znów czułem ten sam stan - dreszcze i niemożność ruchu. Znów lekarza i ten zadzwonił po pogotowie bo stwierdził bradykardie. W szpitalu leżałem 9 dni (wszystkie badania znakomite poza holterem - 30/min w nocy). Gdy wyszedłem czułem sie lepiej ale po dwóch dniach znów to samo plus doszło do tego uczucie takiego jakby wychodzenia z siebie - jakby ciało nie było moje. Piszczenie w uszach i jakby w tylnej części glowy. Dochodziły do tego kłucie w klatce piersiowej, bole pod lewa pacha. Dodam ze bradykardia utrzymuje sie do dnia dzisiejszego. Od jakiś dwóch tygodniu mam uczucie takiego derealizmu - siedzę na zajeciach a myślami jestem całkowicie gdzie indziej. Mam wrażenie jakbym był tylko takim obserwatorem na świecie jakbym nie miał swojego ciała. Coraz cześciej mam myśli samobójcze. Wczoraj przed zaśnięciem słyszałem głos wołający moje imię i dziś w autobusie tez go słyszałem. Już nie mogę wytrzymać ... Nie wiem co ja mam dalej robić, nie pamietam co robiłem kilka godzin temu ... Proszę o pomoc o radę

Odnośnik do komentarza
Gość sethlpoi

hej, poczytaj o OOBE- out of body experience, tego jest duzo w internecie. ciekawe, ze do takiego stanu doprowadziles sie sam, wiekszosc dochodzi do tego po cwiczeniach, ja osobiscie chcialbym doswiadczyc wychodzenia ciala, chyba ze brales narkotyki? takk czy inaczej trzymaj sie :)

Odnośnik do komentarza

Nerwica jest od stresu lub uaktywnie się od jakiegoś przeżycia (wypadek samochodowy, jazda samolotem, skok ze spadochronem..)Czy w ostatnim czasie w Twoim życiu zdarzyło się co cie bardzo przeraziło, zszokowało? Napewno musisz iśc do psychiatry lub psychologa-zrobią Ci test i na jego podstawie postawią diagnozę.Bierzesz jakieś leki?

Odnośnik do komentarza

Przeżyć pare było. Dowiedziałem sie ze bede ojcem. Brałem ślub cywilny i strasznie sie przejąłem tym pobytem w szpitalu i problemami z sercem. Puls mierze co 3 min jak sie złe czuje ... Biorę tylko Theospirex 2x dziennie

A senność, zmęczenie, uczucie ze zaśnie sie na stojąco to tez objaw nerwicy ?

Odnośnik do komentarza

Kubakk, drogą wirtualną nie da się określić, co Ci dolega. Potrzeba konsultacji u lekarza psychiatry, tym bardziej, że napisałeś, że słyszysz jakieś głosy. Należy to sprawdzić. Niewykluczone, że to nerwica, ale rozpoznanie powinien postawić specjalista podczas bezpośredniej wizyty. Możliwe, że substancje odurzające, jakie zażywałeś, stały się katalizatorem dla Twoich aktualnych problemów. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...