Skocz do zawartości
Forum

Nieśmiałość.


Gość Hania Kowalczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hania Kowalczyk

Mam 14 lat i jestem bardzo nieśmiałą osobą. Moi rodzice wiedzą o tym , że jestem osobą skrytą w sobie i że nie mam koleżanek i kolegów. W domu jednak zachowuję się inaczej bo jestem bardziej otwarta ale w szkole nic nie mówie... Nawet zwykłe podejście i zapytanie się kolegi jest dla stresujące. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić. Koleżanki śmieją się moich ubrań , butów albo z tego , że nie mam Facebooka mimo , że wszyscy w klasie go mają. Bardzo chciałabym , o poradę jak mam poradzić sobie z nieśmiałością , która jest niestety częścią mnie ...
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Haniu, wiem, że dla Ciebie nieśmiałość jest ogromną wadą, która uniemożliwia Ci cieszenie się z relacji z koleżankami czy kolegami. Pamiętaj jednak, że nie wszyscy muszą Cię lubić i Ty również nie musisz się ze wszystkimi kolegować, np. z tymi, którzy się z Ciebie wyśmiewają i Cię nie szanują. Czy myślisz, że zasługują na Twoją przyjaźń? Postaraj się dostrzec pozytywy w swojej nieśmiałości. Może nie jesteś duszą towarzystwa, nie mówisz wiele i nie pchasz się na afisz, ale jesteś za to skryta, dyskretna i można Ci powierzyć sekrety. To jest atut! Rozejrzyj się wokół! Może blisko Ciebie jest też w szkole jakaś nieśmiała dziewczynka, która soi z boku gdzieś w kącie szkolnego korytarza i boi się zacząć rozmowę? Podejdź do niej, zagadaj. Nic nie tracisz, a możesz zyskać. Poza tym, wiedząc, że masz problem z nieśmiałością, możesz poprosić Waszego psychologa szkolnego, by przygotował dla Was warsztaty szkolne na temat tego, jak radzić sobie z nieśmiałością. Wierzę, że uda Ci się choć trochę zaakceptować swoją nieśmiałość i nauczyć z nią żyć. ;) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...