Skocz do zawartości
Forum

Boję się że moi przyjaciele i koledzy się ode mnie odwrócą


Gość Colla

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ze mną bardzo źle. Ostatnio zrobiłam pewną głupotę a dokładniej upokorzyłam moją koleżankę ze szkoly poniewaz jej nielubię i tak mnie jakoś naszło. Teraz boję sie chodzic do szoly bo mysle ze wszyscy z ktorymi ona sie kolegowala oodwrocą sie ode mnie i mnie bedą upokarzac. Przeprosiłam ją ale nadal sie boje. I na domiar tego kreci sie wokol niej mnostwo chlopaków i wlasnie ci chlopacy juz mnie wyzywają. ma tego dosyc i chcę to skończyc. nie chce mówic o tym rodzicom ani nikomu bliskiemu chce by ktos mi pomogł. Proszę :(!! Colla 13 lat

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkaf

Powinnaś teraz zrobić coś, aby odpokutować swoje winy. A czy ta koleżanka na pewno Ci wybaczyła? Jeśli tak to powinna powstrzymać swoich kolegów przed tym co robią. Niestety, ale należy przyjmować konsekwencje swoich czynów. Nie martw się jednak... nastolatkowie szybko zapominają.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim nie wolno nikogo upokarzać. Każdy jest wyjątkowy, każdy jest inny i każdy zasługuje na szacunek, ponieważ ma swoją godność osobistą. Jednak stało się i teraz musisz ponieść konsekwencje swojego zachowania. Po pierwsze nie bój się, a po drugie porozmawiaj z tą dziewczyną jeszcze raz. Przeproś ją, powiedz, że postąpiłaś bez zastanowienia i teraz żałujesz, bo jest Ci przykro. Jeżeli upokorzyłaś ją publicznie, powinnaś także publicznie ją przeprosić. Jeżeli koledzy nie przestaną Cię wyzywać, bądź będą Cię źle traktować, możesz zgłosić to wychowawczyni bądź szkolnemu pedagogowi, ponieważ konflikt jest na linii Ty i koleżanka, a osoby trzecie nie powinny w niego ingerować. Istnieje też szansa, że jeżeli koleżanka szczerze przyjmie Twoje przeprosiny, sama poprosi ich o to, aby przestali Ci dokuczać. Na przyszłość musisz brać pod uwagę konsekwencje swojego zachowania i to, że ktoś może stanąć po stronie osoby, którą poniżasz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...