Skocz do zawartości
Forum

Ochrona antykoncepcyjna a antybiotyk.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od kilku dni zażywam antybiotyk Amoksiklav równocześnie stosuję antykoncepcję hormonalną, biorę tabletki Harmonet. Gdy byłam u lekarz który wypisał mi receptę na ten antybiotyk pytał czy choruję na serce, zażywam w związku z tym jakieś leki oraz czy palę papierosy. Na te pytania odpowiedziałam przecząco ale poinformowałam o zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych, lekarz nie wspomniał nic o możliwych reakcjach zachodzących w organizmie. Martwi mnie jednak to czy amoksylicyna zawarta w tym leku może zaburzyć prawidłowe działanie tabletek. W ulotce antybiotyku nie ma informacji na ten temat. Chciałabym wiedzieć czy ten antybiotyk bardzo osłabia działanie tabletek. Mój lekarz nic na ten temat nie mówił.

Odnośnik do komentarza

Pozostaje mi tylko doradzic zebys poszukala informacji na ten temat w internecie bo nie znam sie na takich szczególach.
Jednakze jesli nie bylo wzmianki to byc moze nie osłabia on dzialanie tabletek, nie wsyzstkie antybiotyki oslabiają.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...