Skocz do zawartości
Forum

Opinia innych, nieśmiałość


Gość x-x-x-x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam dosyć poważny i skonplikowany problem.
Mam 15 lat, chodzę do 3 klasy gimnazjum. Od zawsze byłam zamknięta, nieśmiała i przejmowałam się opinią innych. Można powiedzieć, że mam paru znajomych, na których mogę polegać, ale nie wiem czy to jest przyjaźń...
Od zawsze marzyłam o bratniej duszy, prawdziwej przyjaciółce. Niestety problem tkwi w tym, że chciałabym aby wszyscy mnie lubili. Zawsze bałam się, co inni o mnie pomyślą. Próbowałam z tym walczyć, ale im bardziej się starałam, tym wychodziło na gorsze.
Kolejnym problemem jest to, że jestem dla wszystkich zbyt miła i ludzie to wykorzystują (gdy jedna z koleżanek została "odsunięta" od innej, przyłączyłam ją do mojej przyjaciółki i mnie i od tamtej pory czuję, że próbuje w pewnym sensie odebrać mi moją przyjaciółkę).
Dosyć często miewam również swoje "humory". Wykłócam się z innymi, jestem chamska, nie chcę nikogo słuchać, a gdy nikt nie chce ze mną rozmawiać mam dużego doła.
Chyba ostatnim problemem jest moje zamykanie się w sobie i nieśmiałość. Bardzo lubię poznawać nowych ludzi. Kiedy jednak grupa ludzi, którą poznaję przewyższa mnie w pewnej ilości, włącza mi się blokada i zamykam się. Z tego powodu wydaję się być po prostu dziwna. Wiele razy próbowałam to przezwyciężyć, ale skutki zawsze marne. Problem ten nie występuje jednak, kiedy poznaję 1 osobę lub gdy poznaję małą grupkę osób, które się wcześniej nie znały.
Bardzo proszę o rady, jak się uporać z moimi problemami. Za niedługo idę do liceum, są wakacje. Na pewno poznam wielu ludzi, ale chciałabym wreszcie się otworzyć, przestać przejmować opinią innych i"znormalnieć" ;).
Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...