Skocz do zawartości
Forum

Pominięta tabletka antykoncepcyjna


Rekomendowane odpowiedzi

Tabletki antykoncepcyjne biorę prawie od 2 lat. Ostatnio w pierwszym tygodniu nowego blistra zdarzyło mi się pominąć jedną tabletkę. Zorientowałam się dopiero na drugi dzień i przyjęłam dwie tabletki na raz. Kolejne brałam już regularnie. W 15 dniu przyjmowania tabletek przez pomyłkę przyjęłam dwie tabletki na raz. Teraz z powrotem biorę jedną o dotychczasowej porze. Czy antykoncepcja jest dalej zachowana?

Odnośnik do komentarza

Właśnie dodatkowej ochrony nie stosowaliśmy.
W poniedziałek po przebudzeniu źle się czułam. Nic nie zjadłam i zwymiotowałam. Potem zebrałam się i poszłam na autobus do pracy. Wysiadając znowu zwymiotowałam.
O godzinie 15 przed pracą przez pomyłkę wzięłam 2 tabletki.
Dzisiaj jest środa, już lepiej się czuję, ale jeszcze nie jem wszystkiego. Mam nadzieję, że to jakaś zwykła grypa żołądkowa.
Jednak martwi mnie jedna rzecz. Miałam dzisiaj jakieś lekkie plamienia. Trochę się wystraszyłam i niedawno zrobiłam test ciążowy. Niby wyszło, że 'brak ciąży'.
Jednak co to może oznaczać?
Okres mam mieć dopiero za tydzień. Nigdy wcześniej tak nie miałam.
Czy to może być skutek pominięcia tamtej tabletki albo przyjęcie tej podwójnej dawki?

Odnośnik do komentarza

Zrob raz jeszcze test za pare dni dla pewnosci jesli okres sie nie pojawi oczywiscie. Watpie zeby to moglo miec wieksze znaczenie... Najgorsze w tym wszystkim jest to ze to pominiecie nastapilo w pierwszym tyg...

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

No i chyba nawet pierwszego dnia. Pamiętam, że spieszyłam się do pracy. Byłam pewna, że wzięłam tabletkę, ale na drugi dzień okazało się, że jednak nie.
Jednak czy po tak długim czasie stosowania tabletek przez jeden dzień nieuwagi mogę być w ciąży?
Przyznam, że bardzo mnie to martwi.
Jednak chcieliśmy na dziecko się trochę przygotować. Miałam odstawić tabletki i odczekać jakiś czas. Boję się, że dziecko może mieć jakieś wady.
Nie wiem jak ja wytrzymam ten tydzień niewiedzy. Wszystko się okaże czy dostane okres czy nie.

Odnośnik do komentarza

martynab

Jednak czy po tak długim czasie stosowania tabletek przez jeden dzień nieuwagi mogę być w ciąży?

No i wlasnie o to mi chodzi... Dlatego raczej watpie w ciaze w tej sytuacji no ale wiadomo wszystko moze zawieść...
Generalnie przy dluzszym czasie stosowania zwlaszcza antykoncepcji hormonalnej ciezej zajsc w ciąze.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...