Skocz do zawartości
Forum

Polska rzeczywistość


Gość Gracjella

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że nie można tego jednoznacznie określić, zależy w którą stronę patrzymy. Ja widzę wolność, możliwości, wybór a z drugiej strony biedę, zawiść, niepewność jutra. I te obie rzeczywistości się przenikają wznajemnie, nie łątwo jest się od jednej odciac bo nawet jeżli u nas jest kolorowo to np. znajomi borykaja sie z problemami. Tak mi się wydaje przynajmniej.
Odnośnik do komentarza
Gracjella- no to co, że te półki zastawione skoro ludzie wypruwają sobie flaki, żeby potem znaleźć w ogóle godzinę, żeby mieć czas pójść do tych półek. :) Ale nie jestem złej myśli - jest dużo dobrych i złych rzeczy w tym naszym kraju. Nie biednie/nie bogato - taki ciągły stan zawieszenie i doganiania krajów z zachodu.
A skąd w ogóle takie pytanie? Jakiś kryzys? :)
Odnośnik do komentarza
widze, że zeszliśmy troche od tematu, chociaż włąsciwie to nie az tak daleko ;) bo w filmie, ktory juz zreszta widzialam, jest tak wlasnie dwojako jak Gracjella na poczatku napisała. No bo mamy i kolorowy swiat telewizyjnych programów robionych "na bogato" i kapele, która ledwo stac zeby dojechac na koncert, a nie wiadomo czy na nim zarobi. taki smieszno gorzki film o polksiej rzeczywistosci wlasnie.
Odnośnik do komentarza
skyfall- no to jeszcze fajnie, że w tym "Polskim gównie" jest jakiś happy end, albo pół-happy. ;) Bo ostatecznie marzenia zwyciężają, ale dlatego, że po prostu uznają, że życie ma się jedno i co komu do tego, jak je przeżywamy. A ostatnio coraz bardziej chodzi za mną refleksja, że trzeba się śpieszyć i nie marnować czasu na leżenie bokiem. :)
Odnośnik do komentarza
Iski napisał/a:
skyfall- no to jeszcze fajnie, że w tym "Polskim gównie" jest jakiś happy end, albo pół-happy. ;) Bo ostatecznie marzenia zwyciężają, ale dlatego, że po prostu uznają, że życie ma się jedno i co komu do tego, jak je przeżywamy. A ostatnio coraz bardziej chodzi za mną refleksja, że trzeba się śpieszyć i nie marnować czasu na leżenie bokiem. :)


Iski, tak to jest pocieszajace, ta końcówka dające nadzieję ;) i wiesz co ejszcze jest pocieszające? Ze są ludzie, którzy mają odwagę robić tak szczere filmy w Polsce! Już sam tytuł jest mocno kontrowersyjny, a mimo to Tymon się nie ugiął i nie pozwolił zmienić. Może to wszystko idzie ku lepszemu, ludziom sie pootwierają oczy i zobacza jaki badziew płynie do nich z tv:) mam taką nadzieje.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...