Skocz do zawartości
Forum

Brak chęci do działania


Gość stonka2

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarza Wam sie czasem, że nie macie chęci na nic? Za pewne każdy ma niekiedy takie chwile zwątpienia i słabości, ze uciekłby od wszystkich obowiązków i schował sie na końcu świata. Jak radzić sobie w takich sytuacjach? Jak skutecznie motywować się do podjęcia aktywności?
Odnośnik do komentarza
stonka2 napisał/a:
Zdarza Wam sie czasem, że nie macie chęci na nic? Za pewne każdy ma niekiedy takie chwile zwątpienia i słabości, ze uciekłby od wszystkich obowiązków i schował sie na końcu świata. Jak radzić sobie w takich sytuacjach? Jak skutecznie motywować się do podjęcia aktywności?


Ja mam ostatnio nawet częściej... szukam wymówek, by nic nie robić, a zawsze sie jakieś znajdą, a to dziecko, a to pomoc rodzicom (z obiadem i kawą potem i tak mija dzień)
Odnośnik do komentarza

ja też czasem miewam takie dni a nawet tygodnie braku chęci, ale to miało duży związek z pełnym natłokiem obowiązków jaki w pewnym momencie pojawił się w moim życiu i zwyczajnie nie dawałam sobie rady, byłam wymęczona. ale poszłam do psychologa i mi pomógł sobie to poukładać w głowie itd

Odnośnik do komentarza
Ja polecam korzystać ze słońca, takie chwilowe chandry są często spowodowane brakiem światła, a jesli słońca mało, to solarium w bardzo małych dawkach, dużo świeżego powietrza, ruchu i powinno przejść, a ajk nie, to może wizyta u psychologa, na pewno nie zaszkodzi
Odnośnik do komentarza
Mi też pomogły wizyty u psychologa, a było naprawdę ciężko! Taka terapia nazywana jest life coachingiem. Ja znalazłam ofertę tutaj: psychoterapia-kielczyk.pl/life-coaching/ to taki ośrodek w Warszawie. Jak któraś z was też jest ze stolicy, to mogę polecić. Miałam sesje z panią Izabelą Kielczyk, to bardzo dobra specjalistka, potrafi zmotywować jak nikt inny.
Moim zdaniem to żaden wstyd, że ktoś sobie nie radzi, o ile szuka pomocy. Wiadomo, że każdemu się może zdarzyć gorszy okres, to normalne.
Odnośnik do komentarza
Oczywiście nie da się wyeliminować gorszych chwil. Czasami się po prostu zdarzają, ale i one są potrzebne. Myślę nawet, że gdyby nie momenty zwątpienia lub zwyczajnej złości nie potrafilibyśmy walczyć i zauważać jakichkolwiek pozytywów naszego życia.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...