Skocz do zawartości
Forum

Walka z nadwagą


Gość justa746

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem pierwszy raz na tym forum. Chciałabym się z wami skonsultować ponieważ mam nadwagę i nie umiem sobie z nią poradzić. Nigdy wcześniej się nie odchudzałam ale teraz muszę zacząć. Mam 15 lat , 173 cm wzrostu i ważę 85 kg. Wiem ze to za dużo dlatego proszę o jakąś dietę i ćwiczenia odchudzające. Największe partie tłuszczu występują na brzuchu, biodrach i udach.

Odnośnik do komentarza

tutaj coś znalazłem, warto zajrzeć i poczytać http://abccwiczenia.pl/aqua-aerobik Moim zdaniem musisz regularnie się odżywiać, niestety z pewnym umiarem. Ogranicz słodycze oraz produkty zawierające dużo energii (ziemniaki, makaron, chleb biały, produkty mączne) Jedz więcej warzyw i owoców, no i oczywiscie regularnie ćwicz - np biegaj. To powinno pomóc

Odnośnik do komentarza

W Twoim wieku wystarczy, że będziesz unikaj pewnych produktów i regularnie ćwiczył. Nie musisz przechodzić na żadne rygorystyczne diety odchudzające.
1. Jedz mniej a częściej - spożywaj 4-5 posiłków dziennie ale o zmniejszonych porcjach. Jedz w spokoju nie spiesząc się. Ostatni posiłek jedz na 3 godziny przed snem
2. Zrezygnuj, a przynajmniej unikaj jedzenia słodycz, fast foodów oraz picia napojów gazowanych typu cola.
3. Warzywa i owoce - źródło witamin, minerałów i błonnika. dzięki nim będziesz dłużej czuł się syty.
4. zamiast białego wybieraj ciemne pieczywo, grahamka czy pumpernikiel będą lepsze niż chałka czy dmuchana bułka.
5. Zamiast smażonego, jedz gotowane, pieczone czy duszone. rozumiem, że nie masz za bardzo wpływu na to co jeszcze na obiad, ale poproś mamę aby nie nadużywała tłuszczu. Polub zupy, tylko nie takie zabielane śmietaną.
6. Pij wodę mineralną, czerwoną, zieloną lub białą herbatę.
7. Unikaj dań gotowych typu zupek w proszku, dań instant zawierają dużo soli, która powoduje kumulację wody w organizmie.
8. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Możesz jeździć na rowerze, ćwiczyć w domu, biegać czy robić cokolwiek innego byle zwiększyć Twoją aktywność fizyczną. zapisz się na sks lub sporty walki, może też być basen.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...