Skocz do zawartości
Forum

Dieta przy podwyższonym BMI


Gość Jeanette

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat i ostatnio zorientowałam się że znacznie przybrałam na wadze. Badając moje BMI zauważyłam że jestem na granicy między prawidłową masą ciała a nadwagą. Chciałabym się dowiedzieć jaką dietę powinnam stosować i czy powinnam ją stosować by wrócić do wcześniejszej wagi.

Odnośnik do komentarza

jedz mniej, ale regularnie. Unikaj jedzenia ziemniaków, makaronu, białego pieczywa itp. ogranicz słodycze. Nie jedz po 18 i regularnie uprawiaj sport. Na pewno pomoże a po pewnym czasie będziesz jak nowo narodzona. na mnie to działa.

Odnośnik do komentarza

Jedz 4-5 posiłków dziennie, ostatni staraj się spożywać na 2-3 godzinny przed snem. Unikaj słodyczy i fast foodów lepiej jedz owoce i warzywa. Unikaj tłustych potrwa i mięs. Staraj się jeść kurczaka, indyka, kaczkę lub cielęcinę, są to mięsa chude o małej zawartości tłuszczu. Jedz chudy nabiał, mleko i jogurty - dostarczą one białka do Twojego organizmu. Zrezygnuj z picia napoi gazowanych na rzecz wody mineralnej, soków (tylko nie tych dosładzanych), lekkich naparów herbat.
Do tego dołącz ćwiczenia. Poświęcaj 40 minut dziennie na aktywność fizyczną. Możesz robić wszystko co poprawi Twoją kondycję i zmusi Cię do ruchu.

Odnośnik do komentarza

Mam 29 lat i kilka centymetrów więcej, 169 cm wzrostu i waga 75, a więc mój wskaźnik BMI to przeszło 26. Codziennie o 7 jem śniadanie, o 10 mała kanapka, o 14 jakiś owoc, 16 obiad przeważnie jest to zupa, i na tym koniec owszem czasem korci mnie zjeść coś słodkiego. Dwa miesiące ćwiczyłam grupowo (pilates, zumba, step...), przez dwa tygodnie co drugi dzień jeździłam na rowerku (stacjonarny), moja waga stoi w miejscu, i po prostu motywacja spadła. W mojej rodzinie po stronie mamy wszyscy przeważnie są otyli. Nie wiem co mam jeść jak jeść, co ćwiczyć. Źle sie czuję z moją wagą i tłuszczykiem. Nie chce chudnąć nie wiadomo ile tylko wystarczy żeby BMI był prawidłowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...