Skocz do zawartości
Forum

Dieta przy braku czasu na sport i skłonności do nadwagi


Gość Robertto

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam pewien problem, otóż przez zimę przybyło mi trochę kilogramów, które są mi zbędę i chciałbym je zrzucić, niestety nie znam skutecznego sposobu, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do was. Mam ok. 175 cm wzrostu i ważę 84 kg. Chciałbym z wagą zejść do 80 kg w jak najkrótszym czasie, a później chciałbym schodzić do 75 kg. Nie jestem jakoś zbytnio aktywny fizycznie, przynajmniej w tych chłodniejszych porach roku, a poza tym mam sporo zajęć poza lekcyjnych co uniemożliwia mi treningi sportowe, a wiadomo, że czasami człowiek jest zmęczony psychicznie czy fizycznie po całym dniu i nie ma ochoty na ćwiczenia nawet w domu. Staram się chodzić na świeżym powietrzu kiedy tylko mogę. Staram się unikać tak zwanych pustych kalorii, ale od czasu do czasu zdarza mi się zjeść. Jem 3 posiłki dziennie w niezbyt dużych ilościach. Czasami podjadam, ale staram się jeść wtedy owoce lub jogurty. Wody piję ok. 1-1,5 litra dziennie. Nie choruję na przewlekłe choroby, a w rodzinie zdarza się nadwaga, która w moim przypadku jest uwarunkowana genetycznie. Przynajmniej tak mi się wydaje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

W związku z genetyką masz trudniej niż inni z utratą kg. Z tego co piszesz to naprawdę jesz stosunkowo nie dużo i odżywiasz się nie najgorzej. W takim razie jedyne co mogę zalecić to sport. Wiem i rozumiem, że czasem się nie chce, ale nikt nie mówi o ćwiczeniu codziennie. Możesz np chodzić na basen dwa razy w tygodniu, na siłownię, pograć czasem w jakieś gry zespołowe z kolegami. Chodzi tylko o to, żeby się ruszać, ćwiczyć mięśnie i spalać kalorie.

Odnośnik do komentarza

Postaraj się zwiększyć aktywność fizyczną, wiem, że przy napiętym planie dnia jest to trudne jednak to najprostszy sposób na schudnięcie. Jest kilka sposobów na to aby zwiększyć swoją aktywność w ciągu dnia.
1. Zrezygnuj z jazdy autobusem lub samochodem, oczywiście o ile to możliwe. Zamiast tego jeździj do szkoły rowerem lub chodź pieszo.
2. Jeśli masz do wyboru schody czy widna to wybieraj schody.
3. Możesz również pomóc mamie sprzątać. Będzie szczęśliwa, że ma tak dobrego syna a ty będziesz mógł spalić kalorie np.sprzątając dom przez godzinę, przy Twojej wadze spalisz 298 kcal.
4. W weekendy możesz chodzić na basen lub uprawiać jakiś sport.
Po za aktywnością możesz ograniczyć spożywanie słodyczy, fast foodów, picie alkoholu. Zrezygnuj z tłustych potraw i białego pieczywa na rzecz posiłków gotowanych na parze, pieczonych lub duszonych i pełnoziarnistego pieczywa. Unikaj jedzenia wyrobów z białej pszennej mąki np pyz, kopytek, makaronów czy łazanek. Zamiast tego wybieraj te produkty które są przygotowywane z mąki pełnoziarnistej.

Odnośnik do komentarza
Gość my...98

Mam 14 lat , ważę 98 kg i mam 178 cm wzrostu mam sporą nadwagę , ale nie mogę schudnąć , ponieważ nie potrafię odsunąć się od słodyczy . Proszę o napisanie ile kalorii powinnam jeść dziennie
i jakie ćwiczenia wykonywać . Najgoeze jest to ,że ja ciągle jem . Moje przerwy pomiędzy posiłkami to max 2 godziny i to żadko . Następny problem jest taki ,że nienawidze pić wody , okropnie mi nie smakuje . Dzienie potrafię wypić nawet do 4 litrów

co mam robić ? :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...